XXII Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 4 – finał

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Finałowy turniej szachowy w Jabłonnie (fot. L. Bałda)

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbył się finałowy turniej XXII Grand Prix Gminy Jabłonna w Szachach. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał Leszek Bałda, wiceprezes Lotosu Jabłonna, sędzia i zawodnik szachowy.

Turniej został rozegrany  w kategorii open – grupa A  i szkoła podstawowa – grupa B. Rywalizacja w kategorii OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mieli możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

Kilka słów podsumowania

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 16 zawodników, a do drugiego 12. Do Jabłonny przyjechali zawodnicy z Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Rajszewa, Michałowa-Grabiny i Jabłonny. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2010 v.6.02. z tempem 15 minut + 5 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.

Sędzia główny zawodów podsumował cykl w Jabłonnie: W kategorii open zwyciężył w szachach szybkich Manfred Mannke z Warszawy, który z trzech rozegranych turniejach uzyskał 28 punktów. Drugie miejsce zajął Bartosz Fiszer z Warszawa – 27,5 punktu z czterech turniejów i odniósł 20 zwycięstw. Trzecie miejsce zdobył Wojciech Radecki z Warszawa – 26,5 punktu z czterech turniejów i odniósł 20 zwycięstw. Siódme i ósme miejsce zajęli zawodnicy LKS „Lotos” Jabłonna Marcin Kaczmarczyk i Dariusz Wójcikiewicz, którzy zdobyli po 12,5 punktu. W kategorii szkoła podstawowa – klasy 4-6 zwyciężył Wojciech Wnuk z Warszawa uzyskując 20 punktów z czterech rozegranych turniejów i odniósł 15 zwycięstw. Drugie miejsce zajął Piotr Kubalski z LKS „Lotos” Jabłonna, który uzyskał 18,5 punktu i odniósł 14 zwycięstw. Trzecie miejsce zdobył Piotr Kaczmarczyk z LKS „Lotos” Jabłonna, który uzyskał 12 punktów i odniósł 11 zwycięstw. W kategorii szkoła podstawowa – klasy 1-3 zwyciężył Filip Klim z Warszawa uzyskując 27,5 punktu z czterech rozegranych turniejów i odniósł 21 zwycięstw. Drugie miejsce zajął Piotr Kowalik z Warszawy, który uzyskał 27,5 punktu i odniósł 18 zwycięstw. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Śmietanko z Warszawy, który uzyskał 13,5 punktu i odniósł 10 zwycięstw. W całym cyklu XXII Grand Prix wystąpiło 92 zawodników w kategorii OPEN i 53 zawodników w kategorii szkoła podstawowa.