Żeglarstwo. Sukcesy braci Machowskich

zeglarstwo

Łukasz i Przemysław Machowski z sukcesami w żeglarstwie (fot. S. Machowski)

W miniony weekend września na Zalewie Zegrzyńskim rozegrane zostały regaty w ramach Mistrzostw Warszawy, które były Finałem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęli zawodnicy z Legionowa. I to z powodzeniem!

Łukasz i Przemysław Machowski, bracia z Legionowa, świetnie spisali się podczas mistrzostw, rozegranych na Zalewie Zegrzyńskim. Impreza odbyła się w Nieporęcie. W kategorii junior zajęli dwa pierwsze miejsca! Łukasz zwyciężył w klasyfikacji generalnej pokonując wielu starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Tydzień temu na regatach na mniejszym żaglu – Laser Radial – również zajęli pierwsze dwa miejsca na podium. Przemek w tym roku wygrał też Mistrzostwa Polski w sprintach na Laserze 4,7. Obaj zawodnicy są w Kadrze Polski Juniorów w żeglarstwie. Trenują w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Dwójka Warszawa.

Biogramy sportowców z Legionowa

Łukasz ma 17 lat, jest uczniem 2 klasy w Liceum im. Konopnickiej w
Legionowie. W Mistrzostwach Warszawy zwyciężył w klasie Laser Radial i Standard.

Przemek ma 15 lat, jest uczniem 3 klasy gimnazjum im. Konopnickiej w Legionowie. W mistrzostwach Warszawy zwyciężył w klasie laser 4,7, w klasie Laser Radial zajął 2 miejsce w kategorii chłopców, a w Standardzie 2 miejsce w juniorach.