Pływanie. Dobre starty Marty Chudorlińskiej

Marta Chudorlinska z trenerem Rafalem Perlem

Marta Chudorlińska z trenerem Rafałem Perlem (fot. DELFIN)

Zawodniczka Delfina Legionowo, Marta Chudorlińska wzięła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie na dystansie 50 metrów klasykiem zajęła w finale A 8 miejsce z rekordem życiowym 35,10 sekundy.

Chudorlińska najlepiej prezentowała się w pierwszym dniu zawodów. W pierwszym starcie na 50 metrów stylem klasycznym osiągnęła czas 34,18 sekundy, kwalifikując się do finału A. W nim poprawiła po raz kolejny swoje życiowe osiągnięcie – 35,10 sekundy, które dało jej 8 lokatę.

W kolejnym starcie pływaczka Delfina zaprezentowała się na 200 metrów klasykiem. Zajęła 29 lokatę z czasem 2:57,36 sekundy. W trzecim dniu imprezy Chudorlińska popłynęła na 100 metrów stylem klasycznym. Czas 1:20,15 sekundy dał jej 19 miejsce i prawo startu w finale B. Tam popłynęła ciut wolniej – 1:21,08 i zajęła 20 miejsce. Marta próbowała swoich sił na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Z czasem 1:16,38 sekundy zajęła 50 miejsce.

W Olsztynie na pływalni Aquasfera wystartowało 639 pływaczek i pływaków ze 141 klubów z całej Polski.