Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 15°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 32.91 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 9.2 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.6 µg/m3 (9% normy)

Żnin szczęśliwy dla Jakuba Rochnowskiego (galeria)

rochnowski

Jakub Rochnowski na akwenie (fot. Viesturs Lācis)

Jakub Rochnowski z Chotomowa Motorowodnym Mistrzem Polski w klasie GT-15 To już czwarty z kolei tytuł Mistrza Polski tego młodego trzynastoletniego zawodnika. Kuba swoją przygodę z tym sportem rozpoczął zaraz po swoich 10 urodzinach i od tego czasu rok w rok plasuje się na samym szczycie podium.

Na tegoroczny sezon w Mistrzostwach Polski składały się trzy eliminacje, które odbyły się Ślesinie (16-17 czerwca), Chodzieży (23-24 czerwca) i Żninie (29 czerwca – 1 lipca). Dzięki swoim sukcesom w tych startach, ponownie został najlepszym zawodnikiem w swojej klasie.

7 miejsce w Europie

W Żninie odbyły się także Mistrzostwa Europy w klasie, w której pływa Kuba. Młody chotomowianin jako jedyny reprezentant Polski został zakwalifikowany do biegów finałowych . 13-latek dzielnie reprezentował motorowodny „TeamPoland”. W trzecim wyścigu czempionatu Jakub płynął na drugiej pozycji, jednak bieg z uwagi na drastyczną zmianę warunków atmosferycznych bieg przerwano. W tym spektakularnym wyścigu Kuba pokazał jaki potencjał w nim drzemie. W „restarcie” nie udało się już niestety obronić drugiej pozycji. Ten wyścig pokazał jednak jak niewiele brakuje Kubie do europejskiej czołówki. Ostatecznie polski zawodnik z WKS Zegrze został sklasyfikowany na wysokiej 7 pozycji rywalizując z 17 najlepszymi zawodnikami z Estonii, Szwecji, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowacji i Finlandii. Kuba był trzykrotnie szósty i raz czwarty – łącznie zgromadził 394 punkty. Przed naszym zawodnikiem  w tym sezonie jeszcze Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec lipca w Tallinie w Estonii.

Oprac. Michał Machnacki

Galeria – Viesturs Lācis

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz