Kolarze i biegacze w Skrzeszewie

Zimny, porywisty wiatr i dość niska temperatura nie okazały się przeszkodą. 250 osób wystartowało w zimowym prologu Lotto Poland Bike Marathon, który odbył się w Skrzeszewie koło Wieliszewa. Podobnie jak w przypadku jesiennych zawodów Poland Bike XC – I Wieliszewskiego Crossu Rowerowego o Puchar Powiatu Legionowskiego – na starcie pojawili się amatorzy jazdy na rowerach górskich oraz miłośnicy biegania. Przed rywalizacją kolarzy został rozegrany Skrzeszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew.

Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów znalazły się na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie. Ta miejscowość zadebiutowała na mapie imprez, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Trasa prologu Lotto Poland Bike Marathon mogła przypaść do gustu. Niezwykle urozmaicona, przebiegała po technicznym i pagórkowatym terenie w lasach gminy Wieliszew. Razem z amatorami dwóch kółek wyruszyli na nią m.in. medalista mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie Laser Jonasz Stelmaszyk oraz dyrektor samochodowego Rajdu Barbórka Zdzisław Siwiński.

Pasjonujący finisz na najdłuższym dystansie MAX (34 km). Wszystko rozstrzygnęło się dopiero na ostatniej prostej tuż przed metą. Wygrał Marek Stram (Gerappa), przed Patrykiem Białkiem (SK Bank Team) i Adrianem Jusińskim (Sante BSA Tour). Wśród kobiet z dużą przewagą zwyciężyła Agnieszka Sikora, przed Magdaleną Chmielewską (obie z Legion Serwis Active Jet Merida Team) oraz Krystyną Żyżyńską (Mybike).

Trasę MINI (15 km) najszybciej pokonał Jakub Skwarski (SK Bank Team), wyprzedzając Michała Kostrzewę (Kombud Radom) i Jacka Malinowskiego z Płocka. W gronie kobiet triumfowała Aleksandra Klimczak (UKK BDC Huragan Wołomin), przed Małgorzatą Szadurą (Wieliszew Heron Team Kalorik) i Marią Kamińską (BGŻ KK24h).

Na dystansie FAN (6 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych, zimowych mistrzostwach gminy Wieliszew. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Pomaski, przed Arturem Budnym (obaj z UKK BDC Huragan Wołomin), a trzeci był Filip Biernacki (SK Bank Team). Rywalizację dziewcząt wygrała Angelika Skłodowska (UKK BDC Huragan Wołomin), która wyprzedziła Oliwię Majewską (Sante BSA Tour) i Aleksandrę Lach (UKK BDC Huragan Wołomin). Swoje wyścigi Mini Cross mieli też najmłodsi, przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już w niedzielę, 24 marca w Legionowie podczas pierwszego, inauguracyjnego etapu tegorocznego cyklu Lotto Poland Bike Marathon.