Polonia lepsza od Basketu (fot. Jacek Ratowski)

Basket Legionowo spotkaniem z Polonią rozpoczął drugą fazę rozgrywek U12. Jak przebiegało wyjazdowe spotkanie z ekipą Czarnych Koszul?

Od początku spotkania warszawscy koszykarze zdominowali grę i wyraźnie odskoczyli Basketowi. Najbardziej różnicę między zespołami było widać po walce na obu tablicach, gdzie zdecydowanie panowała Polonia. Dzięki wielu zbiórkom ponawiała akcje i punktowała.

Walczyli do końca

Basket, mimo niekorzystnego wyniku, w ostatniej kwarcie zagrał zdecydowanie lepiej niż w poprzednich trzech. Dlatego też tę część gry przegrał nieznacznie 18:15. Niestety cały mecz wygrała Polonia 81:33.

To było bardzo ciężkie spotkanie, boprzeciwnik mocny fizycznie zdominował grę na deskach. Na przegranej zaważyła trzecia kwarta, gdzie na początku Stelmach zszedł za 5 przewinień i nasza zbiórka była mocno osłabiona. Podziękowałem chłopakom za walkę do końca. Polonia do ostatniej minuty grała najmocniejszym składem. Takie porażki też uczą, nie sztuką tylko wygrywać – podsumował spotkanie trener Robert Sitek.

Polonia Warszawa – Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket” 81:33 (18:7, 20:7, 25:4, 18:15)

LSK Basket: Sławiński – 9, Kuciewski – 6, Rajchert – 5, Ratowski – 4, Andrzejewski – 3, Nadaj – 2, Kłósek – 2, Stelmach – 2, Trzaska, Miziński, Kisieliński, Krynicki, Szumiata.