Basket Legionowo. Ważna wygrana z Wawrem (galeria)

basket-wawer_16

Uzasadniona radość koszykarzy Basketu po wygranej z Wawrem (fot. Jacek Ratowski)

Podopieczni trenera Roberta Sitka ze zwycięstwem w fazie play-off! Po bardzo emocjonującym spotkaniu w „Siódemce” koszykarze Basketu Legionowo pokonali swoich rówieśników z warszawskiego Wawra.

Początek sobotniego spotkania należał do miejscowych koszykarzy. W pierwszej kwarcie Basket wyszedł na ośmiopunktowe prowadzenie 13:5. Jednak po pierwszej połowie prowadzili rywale z Warszawy, którzy lepiej zagrali w drugiej odsłonie tego ciekawego koszykarskiego widowiska. Wawer prowadził 29:28 i w tym spotkaniu mogło się jeszcze wiele wydarzyć.

Imponujący finisz legionowian

Punkt straty nie mógł negatywnie wpłynąć na postawę gospodarzy, bo ci w kolejnych dwóch kwartach pokazali swoją moc. Pewnie wygrali obie kwarty i ostatecznie wygrali spotkanie z dziesięciopunktowym zyskiem. Najwięcej punktów dla legionowian rzucił Janusz Ratowski – 23 punkty.

To nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Mecz z bardzo mocnym przeciwnikiem prowadzonym przez państwa Olesiewiczów, znanych z pracy w WKK Wrocław – cieszył się trener Sitek. I dodał: Rywale przyjechali do Legionowa po zwycięstwo, a przegrali jak najbardziej zasłużenie, co podkreślała nawet trener warszawskiej drużyny Iwona Olesiewicz. Ogromne brawa dla Basketu za wygraną!

Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket” – MUKS Basket AZS PW Wawer Warszawa 55:45 (13:5,15:24,10:6,17:10)

Basket Legionowo: Ratowski – 23, Kłósek – 9, Rajchert – 7, Sławiński – 6, Szumiata – 3,  Andrzejewski – 3, Nadaj – 2, Stelmach – 2, Miziński, Kuciewski.