Legion Legionowo. Podnieśli się z kolan po kiepskim początku

legion-u13

Legion Legionowo (U13) - fot. arch. Legion)

W minioną niedzielę na warszawskim Ursynowie koszykarze Legionu Legionowo U-13 rywalizowali z UKS-em Gim 92. Jak zaprezentowali się podopieczni trenera Tomasza Matysiaka?

Początek nie należał do udanych. Gospodarze w pierwszej kwarcie uzyskali znaczną przewagę i po 10 minutach prowadzili 23:9.

Ruszyli w pogoń!

Legionowscy koszykarze nie zamierzali składać broni i ruszyli w pościg. Już w drugiej kwarcie zbliżyli się do rywala na dwa oczka, co zapowiadało emocje w drugiej części spotkania.

Popis gry Wiktora Szewczyka i spółki

W kolejnych dwóch kwartach na parkiecie w Warszawie istniała już tylko jedna drużyna, a był nią Legion. Drużynę do zwycięstwa pociągnął Wiktor Szewczyk, który był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zdobywca 37 oczek. Legion wygrał bardzo wyraźnie trzecią kwartę 20:8 i wyszedł na prowadzenie 55:45. Legion dziesięciopunktowego prowadzenia w czwartej kwarcie nie stracił, a jeszcze go powiększył o kolejne 10 punktów, ostatecznie wygrywając 76:56.

UKS Gim 92 Ursynów – KS Legion Legionowo 56:76 (23:9, 14:26, 8:20, 11:21)

KS Legion Legionowo: Wiktor Szewczyk – 37, Michał Sysiak – 18, Aleksander Chomaniuk – 6, Wojciech Matysiak – 4, Jakub Graczyk – 4, Kacper Ordak – 4, Bartłomiej Mystkowski – 2, Mateusz Włodarczyk – 1, Sebastian Pszkit, Oliwier Suchocki, Piotr Włodarczyk.