Legion Legionowo. Drugie zwycięstwo w Mareckiej Lidze Koszykówki

ndm-legion_36

Jeremi Kosiński w spotkaniu z NDM (fot. GP/MM)

W minioną niedzielę Legion Legionowo rozegrał drugie spotkanie w Mareckiej Lidze Koszykówki. Młoda legionowska drużyna pod wodzą prezesa Tomasza Matysiaka zmierzyła się z drużyną Smoków.

Po wygranej na inaugurację rozgrywek, w drugiej kolejce spotkań Legion zagrał z drużyną Smoków, która to ekipa w pierwszej swojej grze pokonała Dziady Wołomin 43:35.

Nie mogli się rozruszać

Początek spotkania Legion nie mógł nazwać udanym. Wręcz przeciwnie. Smoki po trzech minutach gry prowadziły już 9:0. Niemoc pod koszem rywala przełamał Patryk Pawłowski. Chwilę później Sebastian Powierża trafił „trójkę” i Legion przegrywał 5:11. Przez kolejne minuty żadna z drużyn nie mogła pochwalić się celnym rzutem. Na niespełna dwie minuty do końca pierwszej kwarty dał o sobie znać Jeremi Kosiński. Najpierw wykorzystał dwa rzuty osobiste, a następnie trafił w kontrataku, po którym był faulowany. Rzut osobisty trafił do celu. Smoki w tym momencie prowadziły punktem 11:10. W ostatniej minucie, a dokładniej 25 sekund przed jej końcem rywale podwyższyli prowadzenie do stanu 13:11.

Wyraźne przebudzenie zespołu

Drugie dziesięć minut meczu to już dominacja Legionu. Za nim do tego doszło, Smoki prowadziły jeszcze przez dwie minuty gry. Wtedy to kapitan zespołu Sebastian Kostecki wyprowadził zespół na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (16:15). Legion stopniowo powiększał przewagę i w ostatnich sekundach Powierża trafił do kosza, ustalając wynik po pierwszej połowie (31:22).

Kolejna kwarta na „szóstkę”, ostatnia… odwrotnie

Tyloma punktami bowiem Legion wygrał trzecią odsłonę pojedynku. Przeważał przez całe dziesięć minut i dzięki temu na ostatnią część gry schodził z piętnastopunktowym prowadzeniem. Przewaga legionowskich koszykarzy ciut uśpiła zespół. Rywale zaczęli zmniejszać dystans i na ponad półtorej minuty przed końcem Smoki traciły tylko 8 punktów. Ostatecznie Legion utrzymał przewagę i wygrał mecz 64:55. Najwięcej punktów dla Legionu rzucił Kosiński – 23.

KS Legion Legionowo Smoki 64:55 (10:13, 21:9, 19:13, 14:20)

KS Legion Legionowo: Kosiński – 23, Pawłowski – 14, Kostecki – 12, Powierża – 8, Turkowski – 6, T. Matysiak – 1.