Legion Legionowo. Świetna pierwsza połowa, gorzej w drugiej

legion-ursynow_15

Maciej Niedbalski zakończył spotkanie z 12 punktami (fot. GP/MM)

To już 4 kolejka rozgrywek koszykarzy w 3 Lidze na Mazowszu. Po efektownym zwycięstwie nad drużyną z Warki i porażkami z warszawskim Ursynowem i Rosą II Radom, przyszedł czas na spotkanie z kolejnym rywalem. Do Legionowa przyjechał z Warszawy Hutnik.

Jak bardzo brakowało kilku zawodników w poprzednim spotkaniu z Rosą widać od razu po statystykach punktowych. W poprzednim meczu ciężar gry musiał wziąć na siebie kapitan zespołu Maciej Łopaciński. Teraz nieobecni w tamtym spotkaniu Marcin Teklak i Przemysław Lewandowski pociągnęli zespół i dzięki temu Legion zagrał zdecydowanie lepiej niż w poprzednim meczu.

Dwie świetne kwarty

Pierwsze 20 minut spotkania to mecz jednego zespołu. Na parkiecie dominował zespół trenera Przemysława Raczyka, który miał niesamowitą przewagę. Po pierwszej połowie Legion prowadził 36 punktami. Mecz został więc rozstrzygnięty zanim dobiegł końca.

Gorzej w drugiej połowie

Hutnik nie miał już nic do stracenia, więc starał się zatrzeć po sobie fatalne wrażenie. Gospodarze pozwolili też na więcej rywalowi, który starał się mozolnie odrabiać straty. Wiadomo było, że szans na odrobienie zbytnio nie było. Gościom z Warszawy udało się jednak odrobić przez 20 minut aż 16 punktów. Ostatecznie Legion pokonał Hutnika 86:65, a najlepszym rzucającym w zespole był Teklak, który zanotował na swoim koncie 22 oczka.

KS Legion Legionowo – Hutnik Warszawa 85:65 (26:10, 27:7, 22:31, 10:17)

KS Legion Legionowo: Marcin Teklak – 22, Przemysław Lewandowski – 15, Maciej Niedbalski – 12, Francesco Centrone – 11, Dawid Bandurski – 10, Mateusz Zawistowski – 6, Maciej Łopaciński – 4, Jeremi Kosiński – 3, Marcin Mikos – 2,  Patryk Pawłowski, Sebastian Kostecki, Krzysztof Piasecki.