Legion Legionowo. Pierwsze zwycięstwo w play-offach

legion-lomza_06

Legion Legionowo (fot. arch. GP/MM)

W 2. kolejce play-offów w walce o 2 Ligę, Legion Legionowo podejmował przy Zakopiańskiej UKS GIM 92 Ursynów Warszawa.

Gdy w drugiej kwarcie przewaga Legionu sięgnęła 16 punktów, nic nie zapowiadało, że podczas tego spotkania będą jeszcze jakieś emocje. Legion prowadził zdecydowanie, ale w połowie tej kwarty zaczęli budzić się ze snu koszykarze z Warszawy, którzy na zmianę stron schodzili już tylko z 9 punktami strat do gospodarzy.

Gonili, gonili, ale zabrakło im czasu

Jeszcze w trzeciej kwarcie podopieczni trenera Przemysława Raczyka podwyższyli przewagę do 11 oczek, ale ostatnia kwarta napędziła wiele strachu legionowskim koszykarzom. Z każdą minutą przewaga topniała i zanosiło się na dramatyczną końcówkę. Goście wygrali tę odsłonę meczu 27:19. Więcej nie dali rady, bo czas spotkania dobiegł końca. Legion wygrał ostatecznie 3 punktami, a do zwycięstwa zespół poprowadził tym razem Mateusz Witek, który zaaplikował warszawiakom 30 punktów.

KS Legion Legionowo – UKS GIM 92 Ursynów Warszawa 89:86 (28:21, 23:21, 19:17, 19:27)

KS Legion Legionowo: Mateusz Witek – 30, Jakub Jurczak – 16, Marcin Teklak – 14, Francesco Centrone – 8, Krzysztof Piasecki – 8, Dawid Bandurski – 7, Sebastian Kostecki – 4, Patryk Pawłowski – 2, Mateusz Zawistowski, Marcin Mikos, Kamil Rybałtowski, Maciej Łopaciński.