Legion Legionowo. Polonia lepsza w meczu U-15 (galeria)

legion-polonia_08

Filip Markiewicz rzucił dla Legionu 24 punkty (fot. GP/MM)

Podopieczni trenera Przemysława Raczyka rozegrali kolejne spotkanie w U-15. Przeciwnikiem legionowskiego zespołu były Czarne Koszule trenowane przez Adama Latosa.

Od początku spotkania uwidoczniła się lekka przewaga warszawskich koszykarzy, którzy do przerwy prowadzili 51:40. Nie była to przewaga, jakiej nie można było odrobić.

Odjechali w trzeciej kwarcie

Polonia nie zamierzała jednak tracić przewagi. Zaczęła jeszcze skuteczniej grać pod koszem rywala i w tej kwarcie podwyższyła znacznie swoje prowadzenie. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami przyjezdni prowadzili 73:50. Ciężko było już taką przewagę odrobić. Jednak Legion zaczął odrabiać straty. Na ponad 4 minuty przed końcem tracił do prowadzącej Polonii 15 oczek. Wtedy to Czarne Koszule wrzuciły drugi bieg. Nie pozwolili na dalsze zmniejszenie przewagi, a sami zaczęli punktować. Ostatecznie wygrali 25 punktami 93:68.

KS Legion Legionowo – Polonia Warszawa 68:93 (21:28, 19:23, 10:22, 18:20)

KS Legion Legionowo: Filip Markiewicz – 24, Piotr Jurkowski – 21, Piotr Pawełas – 10, Mikołaj Komorowski – 8, Jakub Matysiak – 3, Marcin Murawski – 2, Komuda, Maciej Deplewski, Witor Żmijewski.