Legion Legionowo. Świetna passa podtrzymana! (galeria)

legion-ndm_43

Legion Legionowo (fot. GP/MM)

Legion Legionowo, zajmujący czwarte miejsce w 3 Lidze Grupie A, walczył na własnym parkiecie z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Paradoksalnie legionowscy koszykarze w tym sezonie lepiej spisują się na wyjeździe, gdzie jeszcze nie zanotowali porażki. Gorzej wiedzie im się Legionowie.

Tym razem jednak legionowscy koszykarze rozpoczęli spotkanie z rywalem w pełni skoncentrowani i od początku narzucili nowodworskiej drużynie swój styl gry. Dlatego też po za jednym prowadzeniem gości na początku inauguracyjnej kwarty Legion przez całe spotkanie dominował na parkiecie.

Gra mogła się podobać

Legion grał szybko w ataku i bardzo skutecznie w obronie, królował też na tablicach. Po pierwszej połowie prowadził 17 punktami. Przewaga zaczęła rosnąć w trzeciej kwarcie. Legion prowadził już 28 punktami i zanosiło się na bardzo wysoką wygraną. W ostatnich dziesięciu minutach jednak nastąpiło rozprężenie w grze podopiecznych Przemysława Raczyka. Gospodarze szybko przekroczyli limit fauli i goście nadrabiali wynik celnymi rzutami osobistymi. Ten element gry szwankował wśród miejscowych koszykarzy, którzy nie wykorzystali w tej części gry siedmiu rzutów. W ataku królowała nonszalancja, ale Legion mógł sobie na to pozwolić, bo wypracował sobie wcześniej spore zaplecze punktowe. Ostatecznie gospodarze wygrali spotkanie 96:72 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

KS Legion Legionowo – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 96:72 (26:15, 21:15, 31:22, 18:20)

KS Legion Legionowo: Marcin Teklak – 22, Francesco Centrone – 20, Maciej Łopaciński – 16, Mateusz Witek – 12, Krzysztof Piasecki – 8, Jakub Jurczak – 8, Jeremi Kosiński – 5, Dawid Bandurski – 3, Kamil Rybałtowski – 2, Marcin Mikos, Michał Stabach.