Legion Legionowo. Świetny mecz Gortata i spółki

legion-ursynow_05

Brawo juniorzy Legionu. Dziś zagrali znakomite spotkanie (fot. GP/MM)

Duże emocje towarzyszyły spotkaniu Legionu Legionowo z UKS „Gim 92” Ursynów. Goście z warszawskiego Ursynowa koniecznie chcieli wygrać to spotkanie, by jeszcze liczyć się w walce o awans. Legion chciał pokazać się z dobrej strony i pokazać, że równie twardo potrafi walczyć jak koszykarze z Ursynowa. A przy okazji zrewanżować się za porażkę 38:53 w Warszawie.

Legion dobrze wszedł w spotkanie. Grał zdecydowanie lepiej od swoich rywali, dzielnie walczył po oboma koszami, dlatego też po pierwszej kwarcie prowadził 20:13. Goście byli zdecydowanie słabsi od legionowian, popełniali więcej błędów i w konsekwencji, po drugiej kwarcie, tracili jeszcze więcej do gospodarzy, bo 12 punktów.

„Ile fauli ma duży?”…

…Pytał trener zespołu gości Jarosław Łukasiewicz. Faktycznie sędziowie nazbyt często gwizdali faule Tomaszowi Gortatowi i Karolowi Gródkowi. Ten drugi musiał zejść z parkietu w trzeciej kwarcie. Gortat usiadł na ławce po czwartym faulu i wszedł na parkiet w ostatnich dziesięciu minutach. Przewaga gospodarzy zaczęła się systematycznie zmniejszać. Najpierw koszykarze z Ursynowa grali agresywnie na całym boisku, następnie ich taktyka opierała się na obronie strefowej. Ostatnia minuta ciągnęła się w nieskończoność. Goście taktycznie faulowali, ale że na ich koncie w tej części gry widniał jeden faul, następne akcje Legion wykonywał z boku. Podopieczni trenera Roberta Sitka wytrzymali presję i ostatecznie wygrali 66:60. A walka była bardzo ostra, co widać było po obitych rękach i głowach miejscowych zawodników.

Przeciwnik przyjechał do nas po pewne zwycięstwo. Klasa sportowa, najlepsi zawodnicy zebrani z Warszawy… U nas kontuzje Zawistowskiego i Błaszczaka. Tomek Gortat „wygwizdany” przez arbitrów na początku trzeciej kwarty. Michał Wojciechowski znów doznał kontuzji uda, a jego brat- bliźniak Maciek oberwał w łuk brwiowy. Mimo takiej sytuacji wygraliśmy charakterem i ambicją. Jestem z chłopaków bardzo dumny – podsumował spotkanie trener Robert Sitek.

Legion Legionowo – UKS Gim 92′ Ursynów 66:60 (20:13, 17:12, 18:17, 11:18)

Legion Legionowo: Tomasz Gortat – 19, Mikołaj Wiśniewski – 15, Rafał Pachnia – 9, Przemysław Pielak – 8, Michał Wojciechowski – 6, Bartosz Ciebielski – 4, Karol Gródek – 3, Maciej Wojciechowski – 2, Adam Błaszczak.