Legion Legionowo. Trójkami załatwili sprawę (galeria)

legion-ursynow_27

Przemysław Lewandowski był najskuteczniejszym koszykarzem Legionu w czwartkowym spotkaniu (fot. GP/MM)

Po efektownej wygranej w Arenie Legionowo, przyszedł czas na odrobienie zaległości z pierwszej kolejki i… powrót do hali sportowej w szkole przy Zakopiańskiej 4. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Przemysława Raczyka był UKS Gim 92 Ursynów Warszawa.

Tylko w pierwszej kwarcie Legion prowadził w tym spotkaniu. Do 7 minuty miejscowi koszykarze wygrywali 14:13. Potem nadszedł czas warszawiaków, którzy już w tej części gry zasygnalizowali, że będą często rzucać za trzy punkty.

Trójki załatwiły sprawę

Już w pierwszych dziesięciu minutach koszykarze z warszawskiego Ursynowa, trafili zza linii wyznaczonej na 6,75 metra od kosza cztery razy. W całym meczu w tym elemencie gry cel znalazło trzynaście rzutów. Legion nie był tak skuteczny w rzutach za trzy. Dodatkowo mnożyły się błędy w ataku, które powodowały straty, po których goście znajdowali prostą drogę do kosza Legionu. Nawet w czystych sytuacjach pod koszem przyjezdnych zawodziła skuteczność. Ursynów z każdą minutą powiększał przewagę, by ostatecznie wygrać wysoko, bo 101:78.

KS Legion Legionowo – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 78:101 (19:23, 20:28, 14:26, 25:24)

KS Legion Legionowo: Przemysław Lewandowski – 17, Francesco Centrone – 14, Maciej Łopaciński – 11, Maciej Niedbalski – 10, Jeremi Kosiński – 10, Marcin Mikos – 6, Krzysztof Piasecki – 4, Patryk Pawłowski – 3, Mateusz Zawistowski – 3, Kamil Rybałtowski, Tomasz Gortat, Sebastian Kostecki.