Legion Legionowo. Wygrali po dogrywce! Markiewicz z 41 punktami!!!

21767909_1440465272727614_3814158903745459315_n

Logo Legionu

To był bardzo emocjonujący mecz! Legion Legionowo (U16) trenowany przez Przemysława Raczyka mógł rozstrzygnąć spotkanie w regulaminowym czasie, ale goście z Warszawy doprowadzili do dogrywki…

Pierwsze dwie kwarty toczyły się przy nieznacznym prowadzeniu koszykarzy trenowanych przez Marcina Bielaka. Po pierwszej połowie goście prowadzili różnicą 6 punktów. Po kolejnej kwarcie, która zakończyła się remisem 22:22 La Basket prowadził 67:61.

Dogonili, mogli wygrać w regulaminowym czasie

Koszykarze Legionu w ostatniej kwarcie nie mieli nic do stracenia. Nie dość, że odrobili straty, to na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania prowadzili 87:79. Jednak w końcówce bardziej skuteczni byli warszawiacy, który doprowadzili do remisu 89:89 i… dogrywki, tak rzadko spotykanej ostatnio na legionowskim parkiecie.

Dokończył dzieła w dogrywce!

Śmiało rzec można, że bohaterem dogrywki jak i w sumie całego spotkania był Filip Markiewicz. To on w dodatkowym czasie gry pociągnął zespół do wygranej. Jego 12 punktów w dogrywce przesądziło o zwycięstwie Legionu nad La Basketem. W całym spotkaniu Markiewicz zanotował na swoim koncie 41 oczek!

KS Legion Legionowo – UKS La Basket Warszawa 108:101 (20:25, 19:20, 22:22, 28:22, d: 19:12)

KS Legion Legionowo: Filip Markiewicz – 41, Wiktor Żmijewski – 22, Mikołaj Komorowski – 18, Jakub Matysiak – 16, Maciej Deplewski – 10, Olaf Sławiński – 1, Krzysztof Małecki, Aleksander Letkiewicz, Filip Mateuszuk, Wiktor Szewczyk, Krzysztof Litwiński.