Legion Legionowo. Wygrana na inaugurację w Mareckiej Lidze Koszykówki

legion-muks_26

Sebastian Powierża (fot. arch. GP/MM)

W Markach zainaugurowała Marecka Liga Koszykówki. W lidze tej nie mogło zabraknąć koszykarzy Legionu Legionowo. Pierwsze spotkanie w 2018 roku rozegrali oni z Goodfellas i od razu pewnie zwyciężyli.

Marecka Liga Koszykówki to znakomity poligon, by młodzi koszykarze z Legionowa mogli zmierzyć się ze starszymi amatorami tego sportu. W drużynie Legionu grają zawodnicy z rocznika 2002, 2001, 2000, 1998 i 1997. Jest też jeden rodzynek – Tomasz Matysiak – prezes legionowskiego klubu.

Pierwsza kwarta na plus 20

Pierwsza piątka, jaka wyszła na parkiet w Markach to Jeremi Kosiński, Sebastian Powierża, Tomasz Matysiak, Patryk Pawłowski i Sebastian Kostecki jako kapitan. I jak na kapitana przystało ten w pierwszych 10 minutach miał już na swoim koncie 13 punktów. Legion od samego początku nie pozwolił rywalom na wiele. Po niespełna 4 minutach prowadził 14:0. Ostatecznie ta część gry zakończyła się dwudziestopunktowym prowadzeniem legionowian.

Dwie kolejne kwarty wyrównane

Dwie kolejne kwarty były zdecydowanie bardziej wyrównane. Goodfellas starali się odrabiać straty, ale jedynym dla nich plusem było to, że nie tracili większego dystansu do Legionu. Ten po pierwszej połowie prowadził 49:27. W trzeciej kwarcie pojawił się na parkiecie Jakub Matysiak, który zagrał bardzo dobre spotkanie. Nie tylko miał świetny procent rzutów za dwa i trzy punkty, ale dodatkowo był bardzo dobrze dysponowany pod oboma koszami, gdzie notował ważne zbiórki. Choć ta kwarta zakończyła się remisem po 13, to nadal Legion miał olbrzymią przewagę, bo obie drużynie dzieliły 22 punkty.

Dołożyli jeszcze 6 oczek

Legion w ostatniej części meczu nadal panował na parkiecie. Na 5 minut i 16 sekund przed końcem spotkania, po celnym rzucie Powierży, legionowscy koszykarze mieli już 30 punktów przewagi. Ostatecznie pokonali rywala wysoko i zasłużenie 28 punktami – 82:54. Najwięcej punktów dla Legionu zanotował Sebastian Kostecki – 22. Po wygranej Legion jest na drugim miejscu w tabeli. W lidze bierze udział 8 zespołów.

Goodfellas – KS Legion Legionowo 54:82 (11:31, 16:18, 13:13, 14:20)

KS Legion Legionowo: Kostecki – 22, Pawłowski – 16, J. Matysiak – 14, Powierża – 9, T. Matysiak – 9, Kosiński – 6, Markiewicz – 4, Turkowski – 2, Komorowski, Deplewski.