Legion Legionowo. Wygrana w Piasecznie!

legion-legia_26

Centrone najlepszym rzucającym Legionu (fot. arch. GP/MM)

Po wygranej z rezerwami Legii koszykarze Legionu Legionowo udali się na kolejne ligowe spotkanie do Piaseczna, gdzie podejmował ich miejscowy MUKS.

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane. Obie drużyny  starały się narzucić swój styl gry, ale na tablicy świetlnej po dwudziestu minutach widniał remis 30:30. Dopiero w trzeciej kwarcie legionowscy koszykarze wzięli sprawę w swoje ręce i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie.

Pełna kontrola i kolejna wygrana

W czwartej kwarcie gospodarze starali się odrabiać straty. Dzięki nieskuteczności Legionu z linii rzutów osobistych mogli powalczyć o zwycięstwo. Niestety tego dnia nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Dlatego też w Piasecznie triumfował lepiej dysponowany Legion.

Mecz od początku nam się nie układał, mimo że posiadaliśmy przewagę fizyczną. Nie trafialiśmy z czystych, wypracowanych pozycji. Dopiero w trzeciej kwarcie zaczęliśmy bronić na poziomie, jakiego wymagam od moich zawodników. Wypracowana przewaga pozwoliła zakończyć nasz najsłabszy mecz w sezonie zwycięstwem – podsumował spotkanie Przemysław Raczyk.

MUKS Piaseczno – KS Legion Legionowo 57:65 (13:15, 17:15, 10:16, 17:19)

KS Legion Legionowo: Centrone – 16, Teklak – 14, Jurczak – 10, Mikos – 10, Łopaciński – 7, Pacholec – 6, Piasecki – 2, Stabach, Bandurski.