Legion Legionowo. Wyraźne zwycięstwo z La Basketem

legion-labasketu12

Koszykarze Legionu Legionowo U12 (fot. Legion)

Po przerwie świąteczno-noworocznej i feriach podopieczni trenera Przemysława Raczyka (U12), wybrali się do Warszawy na spotkanie ze swoimi rówieśnikami z UKS-u La Basket. Jak zaprezentowali się w stolicy?

Młodzi zawodnicy z Legionowa bardzo chcieli po raz pierwszy zwyciężyć w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach nie udało im się odnieść zwycięstwa, ale do Warszawy jechali z nadzieją na przełamanie.

Wysoka wygrana

Legion od początku spotkania prowadził. Z każdą minutą goście uzyskiwali coraz większą przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 9 punktami. Do przerwy zaś ich prowadzenie wzrosło do 21 oczek – 50:29. W drugiej połowie nie zwolnili tempa i nadal ich prowadzenie rosło. W trzeciej odsłonie pojedynku Legion prowadził 76:41. Ostatecznie trener Raczyk wraz z zawodnikami mógł cieszyć się z wygranej 34 punktami – 90:56.

Nasza najmłodsza drużyna nie wzięła przykładu z seniorów i dzień później, po fajnej zespołowej grze, pokonała chłopców z La Basketu Warszawa. Grając na chyba najmniejszej hali na Mazowszu chłopcy bardzo fajnie dzielili się piłką (co wcale nie było takie łatwe), dzięki czemu dochodzili do łatwych pozycji rzutowych. Pochwalić należy cały zespół za zaangażowanie i koncentrację od początku do końca meczu – posumował mecz na klubowym fanpage sam trener. Warto dodać, że drużyna mogła zaprezentować się w nowych bluzach, ufundowanych przez Krzysztofa Chomaniuka.

UKS La Basket Warszawa – KS Legion Legionowo 56:90 (14:23,15:27,12:26,15:24)

KS Legion Legionowo: Aleksander Chomaniuk – 20, Bartłomiej Flak – 16, Adam Pakuła – 14, Jakub Dadas – 13, Piotr Włodarczyk – 9, Dominik Gromek – 6, Jakub Głodkiewicz – 5, Gustaw Kwiek – 5,  Kacper Wasiluk – 2,   Szymon Kowaliński, Adrian Krajewski, Bartosz Kozar.