Marecka Liga Koszykówki. 7 kolejka za nami (galeria)

marecka_07

W 7 kolejce Mareckiej Ligi Koszykówki emocji nie brakowało ( Katarzyna Kowalik - Marecka Liga Koszykówki)

7 kolejka Mareckiej Ligi Koszykówki za nami. W najbardziej zaciętym spotkaniu Dziady Wołomin pokonały lidera rozgrywek Legion Legionowo jednym punktem. Tylko trzema oczkami Zielonka wygrała z drużyną Intercontinental 51:48. Natomiast GoodFellas rozbił Półtony Kobiałka 56:25. Poniżej relacja z tych spotkań.

Pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Legionu i Dziadów Wołomin. Mecz miał niezwykle zacięty przebieg i do końca ważyły się losy wyniku. Legion mógł doprowadzić do dogrywki, ale na 35 sekund przed końcem spotkania Mateusz Zawistowski nie trafił osobistego. To pozwoliło wygrać wołominianom 57:56.

Legion Legionowo – Dziady Wołomin 56:57 (14:9, 13:16, 5:19, 24:13)

Najwięcej punktów: Mateusz Zawistowski – 20, Jeremi Kosiński – 18 i Patryk Pawłowski – 6 dla Legionu oraz Michał Kadroński – 31, Paweł Wojtyra – 13 i Łukasz Olszewski dla Dziadów.

Pozostałe spotkania

W drugim spotkaniu 7 kolejki MLK spotkały się zespoły GoodFellas i Półtony Kobiałka. Od samego początku meczu przewagę mieli zawodnicy GoodFellas. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 13:4. W kolejnych odsłonach sukcesywnie powiększali prowadzenie za sprawą szybkiego kontrataku. Dzięki dobrej dyspozycji z półdystansu Łukasza Sulejewskiego i Bartosza Żółtowskiego zwyciężyli ostatecznie 56:25.

GoodFellas – Półtony Kobiałka 56:25 (13:4, 15:11, 16:6, 12:4)

Najwięcej punktów: Łukasz Sulejewski – 20, Bartosz Żółtowski – 16, Karol Walaszczyk – 11 dla GoodFellas oraz Dariusz Mściwujewski – 8, Artur Matlakowski – 5, Kamil Guzy – 4 dla Półtonów.

O godzinie 18 rozpoczęło się spotkanie zespołu Zielonki z Intercontinental. Mecz był bardzo wyrównany od pierwszego gwizdka sędziego. Pierwszą kwartę nieznacznie lepiej zaczął Intercontinental, który po 4 minutach dzięki dwóm celnym rzutom wolnym Krystiana Beredy prowadził 8:3. Jednak dobra gra w obronie oraz 6 punktów Piotra Story w tej części gry wyprowadziły Zielonkę na prowadzenie 12:11 po pierwszej odsłonie. W drugiej kwarcie Zielonka powiększała swoją przewagę, co dało im prowadzenie do przerwy 28:19. Obraz gry zmienił się w trzeciej kwarcie. Zawodnicy Intercontinetal między 4 a 6 minutą zdobyli 9 puntów, nie tracąc żadnego. Pod sam koniec kwarty na tablicy widniał remis po 37, ale celna rzut za 3 punkty oddał Jacek Dolina, a rzut wolny wykorzystał Łukasz Flaga i to Zielonka prowadziła 41:37. W ostatniej fazie meczu wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na 6 minut przed końcem Intercontinental wyszedł na niewielkie prowadzenie 45:44, po 2 punktach Marcina Mąkowskiego. O końcowym zwycięstwie ekipy Zielonki przesądził rzut za trzy Tomasza Sobiecha oraz pewna ręka Jacka Doliny na linii rzutów wolnych.
Zielonka – Intercontinental 51:48 (12:11, 16:8, 13:18, 10:11)

Najwięcej punktów: Tomasz Sobiech – 14, Piotr Stora – 13, Jacek Dolina – 11 dla Zielonki oraz Marcin Mąkowski – 17, Krystian Bereda – 14 dla Intercontinental.

W ostatnim spotkaniu 7 kolejki zmierzyły się ze sobą drużyny Smoków i Tubasket Marki. Początek spotkania zapowiadał kolejne zacięte widowisko tego dnia. Na celne rzuty Marcia Matusika i Damiana Wardaka (Smoki) odpowiadał Łukasz Klucz (Tubasket). Po pierwszej kwarcie Smoki prowadziły 11:8. W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmieniał. Jedna i druga drużyna grała mocno w obronie, nie pozwalając rywalowi oddawać rzutów z łatwej pozycji. Do przerwy Smoki utrzymały jednak niewielkie prowadzenie 20:18. Sytuacja zmieniła się jednak zaraz po przerwie.Na celne rzuty za dwa punkty Michała Cierlicy i Roberta Mućki oraz trójce Marcina Matusika i Łukasza Dąbrowskiego (Smoki) gracze z Marek odpowiedzieli tylko trafieniem za trzy Łukasza Klucza. Osiągnięta w ten sposób przewagę Smoki nie oddały do końca kwarty (34:26). Czwartą część meczu rozpoczął zryw Tubasketu. Po dwóch punktach Jarosława Kurlandy zbliżyli się do rywali na 4 punkty. Było to jednak wszystko na co było stać w tym dniu zespół z Marek który musiał uznać wyższość rywala przegrywając ostatecznie 32:46.

Tubasket Marki – Smoki 32:46 (8:11, 10:9, 8:14, 6:12)

Najwięcej punktów: Marcin Matusik – 13, Michał Cierlica – 10 dla Smoków oraz Łukasz Klucz – 16, Jarosław Kurlanda – 5 dla Tubasketu.