Marecka Liga Koszykówki. 8 kolejka – podsumowanie (galeria)

29340376_1506866932768805_6613684005826985984_o

Legion z kolejną porażką ( Katarzyna Kowalik - Marecka Liga Koszykówki)

8 kolejka Mareckiej Ligi Koszykówki zakończona. Przegrał lider Legion Legionowo i na pewno nie zajmie pierwszego miejsca w play-offach.

O godzinie 16:00 rozpoczęło się spotkanie lidera rozgrywek z Zielonki z drużyną Tubasket Marki. Od samego początku mecz przebiegał po myśli ekipy z Zielonki. Z 5 minucie pierwszej kwarty po celnych rzutach Piotra Story i Jacka Doliny faworyt spotkania prowadził 10:2. Kontrole nad spotkaniem Zielonka utraciła tylko na chwile na początku drugiej kwarty. Po 4 pkt Łukasza Klucza i celnej trójce Jarosława Kurlandy na tablicy wyników widniał remis po 16. Od tego momentu dużo lepiej prezentował się lider rozgrywek. Z każdą minutą przewaga Zielonki rosła i ostatecznie wyniosła 23 punkty.

Tubasket Marki – Zielonka 41:64 (9:14, 10:17, 12:15, 10:18)

Najwięcej punktów: Łukasz Klucz – 15, Bartek Kitliński – 14, Jarosław Kurlanda – 7 dla Tubasketu oraz Tomasz Sobiech – 19, Jacek Dolina – 17, Piotr Stora – 13 dla Zielonki.

Pogrom w drugim meczu

W drugim spotkaniu dnia GoodFellas podejmował StreetBall Radzymin. Już początek spotkania wskazywał na wysokie zwycięstwo tych pierwszych. Na celne rzuty Konrada Rowickiego (8 pkt. w pierwszej kwarcie) i trójce Bartłomieja Skocznego pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem GoodFellas 20:4. Kolejne odsłony zwiększały tylko przewagę z pierwszej części gry. Ostatecznie zespół z Radzymina uległ różnicą aż 51 punktów!!!

GoodFellas – Streetball Radzymin 84:33 (20:4, 25:5, 18:8, 21:16)

Najwięcej punktów: Bartosz Żółtowski – 20, Łukasz Sulejewski – 17, Marcin Błoński i Konrad Rowicki po 16 dla GoodFellas oraz Dominik Sobański – 11, Tomasz Prażmowski – 5, Rafał Stachyra – 4 dla Streetballa.

Najciekawsze spotkanie tej kolejki rozpoczęło się o godzinie 18. Walczący o drugą lokatę przed play- off zespół Legionu Legionowo podejmował Intercontinental. Mecz zaczął się od celnych rzutów z jednej i z drugiej strony. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie  a pierwsza kwarta zakończyła się remisem po 12. W drugiej osłonie obraz meczu nie wiele się zmienił. W tej części z dobrej strony pokazał się najmłodszy zawodnik Legionu, Jakub Matysiak, który rzucił 4 punkty, dokładając 3 zbiórki i przechwyt. Intercontinental dzięki zespołowej grze uzyskał lekką przewagę i do przerwy prowadził 26:23. Trzecia kwarta to znów gra kosz za kosz. Na „trójki” Filipa Turkowskiego i Patryka Pawłowskiego, rzutami za dwa odpowiadał przede wszystkim Michał Szachno. Ta część meczu zakończyła się remisem 14:14 i przed ostatnią kwartą Intercontinental dalej miał niewielką trzypunktową przewagę. W połowie ostatniej odsłony swoje punkty dołożył Marcin Mąkowski i przewaga Intrecontinental wzrosła do siedmiu oczek. Gracze Legionu próbowali obrobić straty faulując rywali. Ci jednak celnie wykonywali rzuty wolne, a Legion raził nieskutecznością, przegrywając mecz różnicą 11 punktów.

Legion Legionowo – Intercontinental 44:55 (12:12, 11:14, 14:14, 7:15)

Najwięcej punktów: Filip Turkowski i Patryk Pawłowski – po 14, Sebastian Kostecki – 10 dla Legionu oraz Michał Szachno – 13, Sebastian Gąsiorowski – 9 dla Intercontinental.

W ostatnim meczu kolejki faworyzowane Smoki podejmowały ósmy w tabeli zespół Półtony Kobiałka. Nieoczekiwanie mecz miał bardzo wyrównany przebieg, mimo że zaczął się od prowadzenia Smoków 7:0 i to ta drużyna przez cały mecz była na prowadzeniu. Gracze z Kobiałki swoją ambitną grą próbowali nawiązać walkę. Niestety zawodziła ich najgroźniejsza broń czyli rzuty z dystansu. W całym meczu oddali 17 trójek nie trafiając żadnej i mimo zmniejszenia przewagi w czwartej kwarcie do 5 punktów nie potrafili dogonić rywala.

Półtony Kobiałka – Smoki 29:39 (6:12, 4:6, 9:8, 10:13)

Najwięcej punktów: Piotr Bakierski – 10, Łukasz Dąbrowski – 7, Robert Mućka i Bartosz Konwicki po 6 dla Smoków oraz Janusz Kamiński Hass – 8, Daniel Pećko – 6, Marcin Dudek – 5 dla Półtonów.