Legion Legionowo. Wygrana Legionu w Warce

legion-ndm_77

Legion Legionowo (fot. GP/MM)

Legion Legionowo rozegrał kolejne spotkanie w 3 Lidze. Tym razem w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej spotkał się z KS Pułaski Warka. Na inaugurację w Arenie Legionowo Legion pewnie wygrał 81:40.

Legion jechał na swoje spotkanie do Warki z nadzieją, że dwa punkty to tylko formalność. A jednak gospodarze postarali się nie ułatwiać zadania legionowianom i po pierwszej kwarcie prowadzili 20:17.

Wrócili na właściwe tory

Legion, po słabym okresie w pierwszych dziesięciu minutach, gdzie zdarzały im się błędy pod własnym koszem, a atak też nie był najlepszą stroną, poważnie za grę wziął się w drugiej odsłonie pojedynku. W niej zagrał lepiej, ale nie na tyle, by z gry mógł być zadowolony trener Przemysław Raczyk. Koszykarze z Legionowa po pierwszej połowie jednak prowadzili 38:32.

Lepsza gra w drugiej połowie

Legion zdecydowanie lepiej zaprezentował się w dwóch ostatnich kwartach. W nich legionowscy koszykarze zagrali bardziej skoncentrowani w grze obronnej, co przełożyło się na szybkie kontry po stratach rywali i pewne punkty. Najlepszym rzucającym zespołu okazał się Przemysław Lewandowski, który w Warce zanotował na swoim koncie 21 punktów.

KS Pułaski Warka – KS Legion Legionowo 60:94 (20:17, 12:21, 12:24, 16:32)

KS Legion Legionowo: Lewandowski – 21, Kostecki – 17, Kosiński – 13, Teklak – 11, Łopaciński – 8, Pawłowski – 7, Mikos – 6, Zawistowski – 6, Powierża – 3, Piasecki – 2.