Legionowo. Karolina Cendrowska srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Portugalii!

21062016_KB_Mistrzostwa_zeglarstwo_Zegrze_7

Tegoroczna absolwentka gimnazjum dwujęzycznego im. Marii Konopnickiej w Legionowie Karolina Cendrowska  w parze z Zofią Korsak zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy juniorów do lat 17.

W dniach 4-11 lipca portugalską miejscowością Sesimbra zawładnęli żeglarze. Wszystko za sprawą odbywających się tam mistrzostw Europy w klasach 420 orz 470. W regatach mogły brać udział załogi z całego świata.

W mistrzostwach brało udział czternaście załóg z Polski co stanowi najliczniejszą grupę w klasie 420 open. Sukces osiągnęły nasze załogi w klasie 420 w kategorii do lat 17. Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (MOS SSW Iława/MBSW/UKŻ Niegocin Giżycko) w klasyfikacji ogólnej zajęli ostatecznie trzecie miejsce a wśród krajów europejskich byli drudzy i skończyli regaty ze srebrnym medalem.

Drugą pozycje w kategorii dziewcząt zajęły Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa). Lepsze od nich okazały się tylko Greczynki Melina Pappa i Maria Tsamopoulou.