Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

Akademia Piłkarska 11. Lekcja futbolu na Ukrainie (galeria)

akademia-pilkarska_03

AP 11 w Kowlu na Ukrainie (fot. AP11)

Akademia Piłkarska 11 w pierwszy weekend czerwca przebywała w Kowlu na Ukrainie, mieście partnerskim Legionowa, gdzie wzięła udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w kategorii U-10. 

Zawodnicy trenera Mateusza Makowskiego wraz z rodzicami wyruszyli w czwartek na turniej organizowany przez zespół FC Wołyń Kovel. W piątek rozegrali dwa mecze z drużynami z Łucka. Gospodarze turnieju zadbali o wszystko, czego potrzebują mali sportowcy. Świetne warunki noclegowe, pyszne jedzenie i to co najważniejsze, fajnie przygotowane boisko i organizacja imprezy. W sobotę kolejne dwa mecze. Tym razem z miejscowa drużyna z Kowla i akademia partnerska Dynamo Kijów – Champion Kijów.

Okiem trenera Mateusza Makowskiego

Tego typu wyjazdy, turnieje mają przede wszystkim uczyć chłopców. Przez takie imprezy sportowe nabierają doświadczenia, dzięki czemu mogą stawiać się coraz lepszymi młodymi piłkarzami. Podsumowując wyjazd od strony sportowej, dla zawodników to ogromny bagaż doświadczeń i poznania czegoś zupełnie innego, natomiast od strony kulturowej super przygoda, poznanie nowych rzeczy i możliwość zobaczenia jak żyją nasi sąsiedzi z Ukrainy. Jeśli pojawi się możliwość chętnie odwiedzimy Kowel w przyszłości. Dodam, że nie lada gratką dla naszych piłkarzy było spotkanie z byłym piłkarzem Legionovii, a obecnie Jagiellonii Białystok, Tarasem Romańczukiem.

Galeria AP 11

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz