Legionovia KZB Legionowo. Błękitni zatrzymali Legionovię

2 liga

W ostatniej, 34. kolejce rozgrywek 2 Ligi, w tzw. spotkaniu o przysłowiową pietruszkę, Legionovia KZB Legionowo zmierzyła się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. W listopadowym spotkaniu obu drużyn przy Parkowej lepsi okazali stargardzianie, którzy pokonali Novię 2:1.

Legionovia do ostatniej kolejki była niepokonana w dziewięciu ostatnich kolejkach. Siedem razy wygrywała, a dwa razy dzieliła się punktami z rywalem. W Stargardzie już nie było tak dobrze. Ostatnie spotkanie z tegorocznych rozgrywkach zakończyło się porażką 0:2.

1:0 do przerwy, 2:0 na koniec

Już w 7 minucie gospodarze wykorzystali sytuację po rzucie rożnym i wyszli na prowadzenie. Najprzytomniej w polu karnym zachował się obrońca gospodarzy Arkadiusz Jasitczak, który pokonał rewelacyjnie się spisującego w rundzie jesiennej Piotra Smołucha. Legionovia próbowała się odgryźć, zyskała optyczną przewagę w pierwszej połowie, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. Za to w drugich 45 minutach Błękitni podwyższyli rezultat. Stało się to w 72 minucie gry. Asystę przy bramce zaliczył Bartosz Flis, który obsłużył Michała Magnuskiego, a ten znalazł sposób, by pokonać Smołucha.

Podsumowanie sezonu już wkrótce na łamach Powiatowej.

Błękitni Stargard – Legionovia KZB Legionowo 2:0 (1:0)

Strzelcy: 1:0 – 7′ Arkadiusz Jasitczak, 2:0 – 72′ Michał Magnuski.

Błękitni Stargard: Ufnal – Wawszczyk, Baranowski, Jasitczak (63′ Zdunek), Siwek, Fadecki, Flis (89′ Patryk Bednarski), Kazimierowicz (46′ Lisowski), Więcek, Magnuski, Okuszko (46′ Grzegorz Szymusik).

Legionovia KZB Legionowo: Smołuch – Michalak (67′ Krystian Miś), Bajat, Wiktorski, Grzelak, Kopka (80′ Konrad Zaklika), Wieczorek, Garyga, Ł.Wolsztyński (68′ Rafał Jankowski), Tylec (67′ Wojciech Kalinowski), R.Wolsztyński.