Legionovia KZB Legionowo. Pierwszy punkt w sezonie

2 liga

Po pierwszej kolejce rozgrywek piłkarskich ani gospodarze Błękitni Stargard, ani goście Legionovia KZB Legionowo, nie mogły być zadowolone. Obie drużyny zanotowały porażki na inaugurację rozgrywek.  Błękitni na wyjeździe nie sprostali Gryfowi Wejherowo, ulegając 1:2. Legionovia poniosła klęskę 0:3 z Rozwojem Katowice.

Na mokrej płycie stadionu w Stargardzie w pierwszej połowie lepiej radzili sobie legionowianie. Podopieczni Ryszarda Wieczorka nadawali ton grze i… powinni prowadzić co najmniej 3:0. Najpierw w 18 minucie goście wyszli na prowadzenie, które dał Legionovii Krystian Wójcik. Bramkarz gospodarzy Przemysław Wróbel był bez szans. Następnie legionowianie mogli dwukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale pod bramką Wróbla zabrakło szczęścia. Najpierw golkiper gospodarzy obronił strzał Marcina Wodeckiego, a chwilę później piłka po strzale  Marka Krotofila trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Mimo tej przewagi Legionovia straciła bramkę. Wojciech Fadecki zagrał piłkę do Pawła Lisowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Sebastiana Madejskiego. Była to 31 minuta gry. Do przerwy gospodarze jeszcze dwukrotnie mogli pokonać bramkarza Novii, ale i im brakowało precyzji w polu karnym.

Bez zmian po przerwie

W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Obie ekipy mogły rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść. Decydujący cios mogła zadać Legionovia. Bohaterem spotkania mógł zostać, wprowadzony w 85 minucie za Arkadiusza Ciacha, Ivan Jovanović. Jego strzał zza pola karnego zatrzymał się na poprzeczce bramki Wróbla. Sędzia spotkania Robert Marciniak z Krakowa przedłużył drugą połowę o 4 minuty, jednak żadnej z drużyn nie udało.

Błękitni Stargard – Legionovia KZB Legionowo 1:1 (1:1)

Strzelcy: 1:0 – 18′ Wójcik, 1:1 – 31′ Lisowski.

Błękitni Stargard: Przemysław Wróbel, Maciej Liśkiewicz (85′ Maciej Kazimierowicz),  Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski,Rafał Gutowski, Mateusz Czapłygin,Paweł Lisowski, Filip Karmański (85′ Grzegorz Szymusik), Bartosz Flis (58′ Michał Magnuski), Wojciech Fadecki, Przemysław Brzeziański (74′ Sebastian Inczewski).

Legionovia KZB Legionowo: Sebastian Madejski, Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba, Paweł Garyga (72′ Michał Płonka), Sebastian Milewski, Patryk Koziara (81′ Wojciech Kalinowski), Krystian Wójcik (85′ Arkadiusz Madeński), Marcin Wodecki, Arkadiusz Ciach (85′ Ivan Jovanović).