Legionovia KZB Legionowo. Wygrana z Błękitnymi

legionovia-gryf_09

Legionovia KZB Legionowo (fot. GP/MM)

Do końca sezonu pozostało do zdobycia 18 punktów. Pierwsze trzy Legionovia zainkasowała w Stargardzie z Błękitnymi. Jednak rywale z dolnych rejonów tabeli nie próżnowali.

Z nożem na gardle jechali legionowianie na na północno-zachodni kraniec Polski. Tylko wygrana z podopiecznymi trenera Krzysztofa Kapuścińskiego, dawała iluzoryczne szanse na pozostanie na trzecim poziomie rozgrywek.

Szybko napoczęli rywala

Już w 12 minucie Legionovia wyszła na prowadzenie po bramce Czecha, Michala Skwarczka, który jeszcze w tym spotkaniu zapisał się dwukrotnie w protokole sędziowskim. Szkoda, że nie pozytywnie, bo pomocnik legionowskiej drużyny w 49 minucie zanotował na swoim koncie drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Za nim do tego doszło, piłkarze z Mazowsza podwyższyli rezultat. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Szumilas. Było to pierwsza minuta drugiej połowy. Chwilę później Skwarczek opuścił boisko z czerwoną kartką i wydawało się, że gospodarze wrócą do gry, zaatakują ze zdwojoną siłą. – Spotkanie jednak wygrała drużyna, która była bardziej zdeterminowana – stwierdził na pomeczowej konferencji trener miejscowych. Legionovia bowiem potwierdziła swoją wyższość trzecią bramką w końcówce spotkania. Jej autorem okazał się Przemysław Rybkiewicz, który w 83 minucie pokonał bramkarza Błękitnych, Mariusza Rzepeckiego.

Rywale nie próżnowali

Legionovia wygrała, ale bezpośredni rywale do utrzymania walczyli równie zaciekle o ligowe punkty. Noga podwinęła się jedynie ostatniemu rywalowi Novii, Gryfowi, który niespodziewanie przegrał na własnym terenie z ROW-em z Rybnika. Za to zwycięstwa zanotowali: Stal Stalowa Wola (kolejny rywal podopiecznych Bartosza Tarachulskiego), czy Gwardia Koszalin, która pokonała inną, poważnie zagrożoną spadkiem drużynę MKS-u Kluczbork. Do bezpiecznego miejsca Novia traci 8 punktów. W niedzielę przyjdzie się jej zmierzyć ze Stalą Stalowa Wola i nadarzy się okazja na zmniejszenie strat.

Błękitni Stargard – Legionovia KZB Legionowo 0:3 (0:1)

Strzelcy: 0:1 – 12′ Michal Skwarczek, 0:2 – 46′ Wojciech Szumilas, 0:3 – 83′ Przemysław Rybkiewicz.

Czerwona kartka: Michal Skwarczek (dwie żółte).

Błękitni Stargard: Mariusz Rzepecki – Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski (84′ Karol Orłowski), Maciej Więcek (46’Konrad Prawucki), Damian Mosiejko, Filip Karmański (66′ Patryk Włóka), Patryk Skórecki (78′ Bartłomiej Zdunek), Wojciech Fadecki, Gracjan Jaroch.

Legionovia KZB Legionowo: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski, Mateusz Leleno, Konrad Zaklika (90′ Konrad Trzmiel), Michal Skwarczek, Wojciech Szumilas (55′ Tomasz Wojcinowicz), Gracjan Kuśmierek (60′ Eryk Więdłocha),. Grzegorz Mazurek (81’Przemysław Rybkiewicz).