Dwie wygrane trzecioligowców

Szkoleniowy duet Chrobak – Topczewski miał w ubiegłym tygodniu dwie praktyczne okazje przetestowania swych kadrowiczów. Obie kontrolne próby wypadły pomyślnie dla zespołu Legionovii. Trzecioligowcy z Parkowej pokonali Józefovię i KS Paradyź. W tym tygodniu ich rywalami będą Pogoń Grodzisk Mazowiecki (środa godz. 18) i w miejsce awizowanego wcześniej Widzewa ME – Start Otwock (sobota godz. 12.00).

W środowej konfrontacji z grającą w lidze okręgowej Józefovią do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero po zmianie stron Ifeanyi Uwadizu i Mateusz Delikat przechylili szalę na korzyść druźyny gospodarzy.
W sobotę legionowianie pokonali IV-ligowy KS Paradyź. Początek spotkania naleźał jednak do przyjezdnych. W pierwszym kwadransie meczu goście przeprowadzili indywidualną akcję, po której osamotniony w tym pojedynku Paweł Błesznowski najpierw odbił strzał napastnika gości, ale nie był w stanie zapobiec dobitce. Po kilkunastu minutach golkiper Legionovii wykazał się swą klasą, broniąc rzut karny. Obroniona „jedenastka” uskrzydliła jego kolegów z druźyny. W 35 min Karaszewski obsłuźył podaniem w polu karnym Tkacza, który celnym strzałem wyrównał stan pojedynku. – Nie potrafiliśmy od pierwszej minuty narzucić swojego stylu rywalowi. Mieliśmy zbyt wiele strat w środkowej strefie i dopiero po pół godzinie gry zaczęliśmy dyktować warunki gry – zauwaźa asystent trenera Piotr Topczewski.

Po zmianie stron w zespole Legionovii nastąpiło wiele zmian. Kadrowe roszady przyniosły kolejne dwie bramki dla gospodarzy. Ich strzelcami byli Uwadizu i testowany Marcin Rawski (Skra Obory, Polonia ME).

Legionovia – Józefovia 2-0 (0-0). Bramki: Uwadizu, Delikat.
Legionovia: Gębarowski (Brzezik) – Papierz, Ziąbski, Jasiński, Giźyński,Tkacz, Kamiński, Klimkowski, Ławkiel, Karaszewski, Uwadizu oraz Wawrzyniak, Frączek, Poterała, Walętrzak, Rawski, Turski.

Legionovia – KS Paradyź 3-1 (1-1). Bramki: Tkacz, Uwadizu, Rawski.
Legionovia: Błesznowski – Papierz, Ziąbski, Wolski, Jasiński, Tkacz, Kamiński, Klimkowski, Ławkiel, Karaszewski, Uwadizu.
Po przerwie w druźynie Legionovii wystąpili: Urban, Wawrzyniak, Giźyński, Frączek, Poterała, Walętrzak, Rawski, Turski.

Równolegle ze sprawdzianami pierwszego zespołu grali teź ich dublerzy z druźyny rezerw.

Legionovia II – Olimpia W-wa 6-5 (4-3). Bramki: 2 x Kamil Gumienny, Sebastian Ściechowicz, Paweł Madej, Mariusz Zaranek, Emil Łotowski.
Legionovia II: Adrian Bernat (46.Jan Baczyński) – Emil Łotowski, Piotr Augustyniak (46. Piotr Madej), Mateusz Pryciak (46.Łukasz Mrozowski), Mariusz Zaranek (46.Mateusz Mrozowski), Jakub Łotowski, Rafał Jędrych (70.Sebastian Sterbicki), Sebastian Ściechowicz (45.Radosław Majewski), Paweł Badenko (45.Mateusz Jop), Paweł Madej, Kamil Gumienny.

Mecz z Olimpią był bardzo poźytecznym sprawdzianem. Tak wymagający przeciwnik wskazał nam nasze słabe strony w obronie, nad którymi musimy jeszcze pracować, ale takźe mogliśmy się przekonać jak jesteśmy mocni w ofensywie. Na pewno cieszy liczba zdobytych bramek, a takźe ilość sytuacji, jaką potrafimy stworzyć pod bramką przeciwnika. Strzeliliśmy 6 bramek, mieliśmy jeszcze sporą liczbę dogodnych sytuacji, łącznie z niewykorzystanym rzutem karnym, ale niefrasobliwość i błędy w obronie sprawiają, źe mamy jeszcze duźo do poprawienia w naszej grze – ocenia trener Sebastian Dzisiewicz.

Legionovia II – Huragan 2-8 (1-1). Bramki Piotr Augustyniak x2
Legionovia: Rafał Brzezik (46. Jan Baczyński) – Emil Łotowski (46. Karol Załustowicz),
Piotr Madej, Mateusz Pryciak, Jakub Łotowski (46. Radosław Majewski), Paweł Badenko (60. Piotr Zasłonka), Sebastian Ściechowicz (60. Mateusz Jop), Rafał Jędrych (60. Sebastian Sterbicki), Paweł Madej (46. Patryk Kalinowski), Piotr Augustyniak, Mariusz Zaranek (60. Mateusz Mrozowski).