Legionovia 2003 Legionowo. Porażka z Ursusem

legionovia2003

Trener Bartosz Grzelak ze swoją drużyną (fot. arch. wł.)

Piłkarze Legionovii 2003 Legionowo rozpoczęli rozgrywki ligowe na poziomie Ekstraligi. w Pierwszym swoim meczu podejmowali drużynę Ursusa Warszawa.

Legionovia 2003 Legionowo – Ursus Warszawa 1:3 (1:0)

Bramka: Lewtak.

Skład wyjściowy: Krzywański – Żołek, Zglinicki, Lewtak, Aleks Wasilczenko, Baraniecki, Romański, Kwitniewski, Turkowski, Kraszewski, Bednarek. Ponadto grali: Kikolski, Adam Wasilczenko, Piątkowski, Pierzchalski, Daniel Sękulski,  Bajerowski, Bembas.

Okiem trenera Bartosza Grzelaka:

W początkowych minutach meczu widać było po jednej i drugiej drużynie, że jest to pierwszy mecz ligowy. Początek nerwowy w wykonaniu obu ekip. Im dalej w mecz tym gra wyglądała lepiej z jednej i drugiej strony. My już w 5 minucie mogliśmy strzelić bramkę po rzucie rożnym, niestety po 3-4 próbach strzału, piłka wylądowała w rękach bramkarza. W połowie byliśmy stroną przeważającą, stworzyliśmy sobie groźniejsze sytuacje do strzelenia bramki niż przeciwnik. Objęliśmy prowadzenie po rzucie wolnym, po sprytnym strzale Jakuba Lewtaka. Taki wynik pozostał do przerwy. Druga połowa zaczęła się dla nas idealnie, mamy rzut karny w 40 minucie, którego no właśnie niestety nie wykorzystujemy. Drużyna Ursusa po tej sytuacji uwierzyła w możliwość osiągnięcia korzystnego wyniku. I tak też się stało. Szybko stracone 3 bramki i drużyna Ursusa wyjeżdża z Legionowa z 3 punktami. Szkoda straconych punktów, myślę, że strzelona bramka z rzutu karnego „zabiłaby” mecz. Przekonaliśmy się, że w meczach na poziomie wyżej nie można pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji. Musimy zapomnieć jak najszybciej o drugiej połowie. Skupiamy się na dalszej pracy i idziemy dalej.