Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

Legionovia KZB Legionowo. Ostatni mecz w 2 Lidze przegrany z ŁKS-em

legionovia-legionowo

Legionovia Legionowo (fot. Bartłomiej Bator)

To już koniec sezonu 2017/2018 w rozgrywkach na trzecim poziomie polskiej piłki. W ostatniej kolejce rozgrywek Legionovia KZB Legionowo spotkała się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Na Stadionie Miejskim w Łodzi miejscowi piłkarze, którzy w tym sezonie awansowali do Nice 1 Ligi, podejmowali spadkowicza, ostatnią drużynę w tabeli, Legionovię KZB Legionowo. W meczu o tzw. pietruszkę, gospodarze potwierdzili swoje aspiracje i pewnie wygrali spotkanie.

Zasłużona wygrana ŁKS-u

Piłkarze z Alei Unii Lubelskiej przeważali od samego początku spotkania. W 18 minucie mogli się cieszyć z prowadzenia. Zanim do bramki trafił Patryk Bryła, 200-procentował szansę miał Maciej Wolski, który oddał strzał z 13 metrów. Piłka odbiła się od Tomasza Wojcinowicza, następnie od słupka i wylądowała pod nogami Bryły. Ten zrobił kółeczko i ulokował futbolówkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Bartosza Kowalczyka. W drugiej połowie Legionovia nie była w stanie odwrócić losów spotkania. A ŁKS w końcówce wykorzystał swoją szansę i Wojciech Łuczak mógł wraz z drużyną i kibicami cieszyć się z gola, który padł w 87 minucie gry. Po końcowym gwizdku arbitra Mateusza Bielawskiego, ŁKS na płycie stadionu celebrował awans do wyższej klasy rozgrywkowej wraz ze swoimi kibicami. Novia opuszcza 2 Ligę, zajmując ostatnie miejsce w w tabeli.

ŁKS Łódź – Legionovia KZB Legionowo 2:0 (1:0)

Strzelcy: 1:0 – 18′ Patryk Bryła, 2:0 – 87′ Wojciech Łuczak.

ŁKS Łódź: Michał Kołba (72′ Przemysław Kazimierczak) – Lukáš Bielák, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko, Maciej Wolski, Przemysław Kocot, Wojciech Łuczak, Patryk Bryła (46′ Łukasz Zagdański), Piotr Pyrdoł (74′ Oskar Koprowski), Jewhen Radionow (46′ Rafał Kujawa).

Legionovia KZB Legionowo: Bartosz Kowalczyk (75′ Jakub Stefaniak) -Tomasz Wojcinowicz, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič,Maciej Ostrowski, Przemysław Rybkiewicz, Konrad Zaklika, Michal Skwarczek, Patryk Koziara (61′ Jacek Lewandowski), Wojciech Kalinowski, Olaf Martynek (46′ Eryk Więdłocha).

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz