Legionovia KZB Legionowo. Upiory z Bytomia powróciły

legionovia-gks-tychy_17

Omar Monterde (z lewej) znów przymierzył z rzutu wolnego (fot. arch. GP/MM)

Obie drużyny przed rozpoczęciem 12 kolejki różniły zaledwie dwa punkty w ligowej tabeli. Legionovia w poprzedniej kolejce zremisowała na wyjeździe z Polonią Bytom 2:2, mimo, że w 90 minucie prowadziła 2:0. Puszcza rozbiła na swoim terenie Gryf Wejherowo 4:0. Zapowiadał się mecz walki… Jak było przy Parkowej w sobotnie popołudnie?

Nad klubem z Parkowej zebrały się ciemne chmury. Dosłownie i w przenośni. Pogoda iście jesienna, deszcz i zimno na pewno nie pomagała w rywalizacji. Do tego wszystkiego Legionovia nie wyciągnęła wniosków z Bytomia. Ale zacznijmy od początku.

Niezawodny Monterde

Stałe fragmenty gry w wykonaniu Hiszpana często kończą się strzeleniem bramki. Nie inaczej było w spotkaniu z Puszczą. Tym razem w 30 minucie gry Monterde zdecydował się na strzał z piłki ustawionej z około 25-26 metrów od bramki Marcina Staniszewskiego. Piłka uderzona bardzo precyzyjnie wylądowała w bramce gości.

Demony powróciły

Legionovia w drugiej połowie straciła dwie bramki. O ile pierwszy gol strzelony w 68 minucie przez Dominika Malugę nie budziła żadnych zastrzeżeń (piękny strzał zza pola karnego), to drugi w ostatniej minucie podstawowego czasu gry wzbudził ogromne kontrowersje. Sędzia spotkania Paweł Kantor z Dębicy uznał gola Adriana Gębalskiego, mimo, że zawodnik Puszczy był na spalonym. Mimo czterech doliczonych minut legionowianie nie potrafili już odrobić strat. To drugi mecz z rzędu gdy w końcówce zabrakło skupienia. Szkoda, wielka szkoda, że ww taki sposób Legionovia traci punkty, które miała już praktycznie w kieszeni.

Na uwagę zasługuje doping, który powrócił na stadion. Grupa fanów Legionovii starała pomóc swoim dopingiem miejscowych piłkarzy, jednak tym razem się nie udało.

Legionovia KZB Legionowo – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:0)

Legionovia KZB Legionowo: Smołuch, Grzelak,  Grudniewski, Leustek, Kozłowski, Garyga (60′ Dankowski), Kopka (73′ Odunka), Monterde, Zawodziński (70′ Milewski), Kwiatkowski, Jankowski (80′ Kitliński).

Puszcza Niepołomice: Staniszewski, Wieczorek, Lepiarz, Gawęcki, Mikołajczyk, Maluga (90′ Furtak), Kotwica, Stepankov (61′ Uwakwe), Łączek, Sojda (57′ Furczyk), Broź (61′ Gębalski).