Legionovia KZB Legionowo. Z Radomiakiem remisowo

Legionovia-Radomiak

Przywitanie przed meczem (fot. Mariusz Sokalski)

Punktualnie o 12.00 w Wielką Sobotę Legionovia KZB Legionowo podejmowała Radomiaka. 13 lutego w fazie przygotowań do wiosennych zmagań oba zespoły zagrały kontrolne spotkanie. W Radomiu Legionovia rozbiła rywala 5:0.

Taki wynik na pewno był z tych nie do powtórzenia. Sparingi to sparingi, możliwość sprawdzenia nowych zawodników, testowanie różnych wariantów gry. Co innego mecz o ligowe punkty. Obie drużyny w drugoligowej tabeli różniło przed meczem 11 punktów. Legionovia znajdowała się tuż nad strefą spadkową, a Radomiak okupował 6 lokatę.

Gole tylko w pierwszej połowie

Legionowianie w początkowej fazie grali bardzo dobre spotkanie. Już w 5 minucie mogło być 1:0. Paweł Garyga ruszył środkiem boiska i rozciągnął grę na lewe skrzydło. Tam w pole karne wpadł Wojciech Kalinowski, ale jego strzał został zablokowany i gospodarze z tej akcji ugrali zaledwie rzut rożny. Pięć minut później Legionovia objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Kalinowski, który ładnym strzałem głową nie dał szans Michałowi Kuli. Goście jednak szybko wyrównali. W 18 minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Cupriak. Otrzymał on świetne, prostopadłe podanie i w sytuacji „sam na sam” idealnie uderzył futbolówkę nad wychodzącym z bramki Mikołajem Smyłkiem.
W drugiej połowie kibice nie doczekali się już żadnej bramki. Choć i jedna, i druga drużyna mogła się pokusić o zwycięstwo to wynik spotkania nie zmienił się.

Legionovia KZB Legionowo – Radomiak Radom 1:1 (1:1)

Strzelcy: 1:0 – 10′ Kalinowski, 1:1 – 18′ Cupriak.
Czerwona kartka: Bajat (Legionovia) – druga żółta 90′.

Legionovia Legionowo: Smyłek – Grzelak, Wiktorski, Leustek, Miś, Wieczorek, Garyga (90′ Kopka), Wójcik (75′ Ł. Wolsztyński, Kalinowski (67′ R.Wolsztyński), Bajat, Hirsz (75′ Tylec).
Radomiak Radom: Kula – Dubeń, Kościelny, Świdzikowski, Sulkowski (53′ – Kwierk), Cupriak (70′ Wolski), Chrabąszcz, W. Puton, Mikołajczyk, Pereira (53′ Agu), Śliwiński (70′ Ropski).

Skrót meczu można obejrzeć na stronie Radomiaka.