Legionovia KZB Legionowo. Niespodziewane zwycięstwo Novii!

Kwiatkowski

Kwiatkowski za chwilę celnie przymierzy zza pola karnego! (fot. Mariusz Sokalski)

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Legionovią a Stalą Stalowa Wola większość znawców piłki nożnej postawiłaby na rywala legionowskiego zespołu. Stal znajdowała się w czołówce 2 Ligi, a podopieczni Ryszarda Wieczorka wylądowali po 14 kolejce w strefie spadkowej. Do 49 minuty na świetlnej tablicy widniał niespodziewany wynik 0:0. Wtedy to drugą żółtą kartkę (dosyć głupio złapaną) otrzymał Leon Leuštek. Musiał więc opuścić plac gry, osłabiając swój zespół.

Po tej sytuacji chyba niewielu sympatyków Legionovii wierzyło w końcowy sukces. Osłabiona Legionovia nie powinna utrzymać korzystnego wyniku. Goście nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji pod bramką Legionovii. Raz słupek uratował gospodarzy przed stratą bramki. W 63 minucie Mikołaj Smyłek obronił strzał z około 16 metrów Damiana Łanuchy i wyprowadził akcję prawą stroną boiska. Naciskani wysokim pressingiem zawodnicy Legionovii przenieśli ciężar gry na drugą stronę boiska. Lewym skrzydłem pociągnął Samuelson Odunka, który wypuścił Omara Monterde. Hiszpan przerzucił futbolówkę na prawą stronę szesnastki. Tam przytomnie zachował się Michał Kwiatkowski, który dograł piłkę na piąty metr do Kamila Tlagi. Ten uderzył piłkę bez zastanowienia, a ta wpadła do siatki między nogami Tomasza Wietechy.

Obronili wynik i… dobili rywala!

Goście za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania. Jednak tego dnia w żaden sposób nie potrafili trafić do bramki Smyłka, który pewnie bronił na przedpolu swojej bramki. W 89 minucie bramkarz Legionovii rozpoczął wykopem grę od swojej bramki. Po chwilowym chaosie w środku pola piłkę przejął Kwiatkowski, który po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, zdecydował się na uderzenie. I to jakie uderzenie! Piłka uderzona z około 20 metrów zatrzepotała w okienku bramki gości. To był po prostu nokaut.

Legionovia KZB Legionowo – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Strzelcy:
Tlaga ’64, Kwiatkowski ’90

Legionovia KZB Legionowo: Smyłek – Grzelak, Grudniewski, Dankowski, Leustek – Tlaga (65′ Kitliński), Kopka, Monterde, Zawodziński (83′ Milewski), Kwiatkowski (90′ Śledziewski) – Odunka (65′ Kozłowski).
Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wrona, Wawrzyński (87′ Siudak), Jabłoński, Kachniarz (68′ Przezak), Bartkiewicz, Małucha, Stelmach (60′ Giel), Kowalski, Płonka, Mikołajczyk.