Legionovia KZB Legionowo. Wieczorek nie jest już trenerem Novii

legionovia-stalsw_08

Ryszard Wieczorek nie jest już trenerem Novii Od dzisiaj prowadzić będzie zespół Kotwicy, a na jego miejsce przyszedł Mirosław Jabłoński (fot. GP/MM)

Trener Ryszard Wieczorek nie jest już trenerem Legionovii KZB Legionowo. Jak podaje facebookowy fanpage legionowskiej drużyny kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Kontrakt rozwiązano na prośbę trenera. 54-letni szkoleniowiec dziś został… trenerem Kotwicy Kołobrzeg. Wieczorek trenował legionowski zespół od września 2015 roku, kiedy zastąpił Macieja Bartoszka.

Mirosław Jabłoński w Legionovii

Po Wieczorku do Legionowa przychodzi kolejny trener z ciekawą przeszłością. Swą trenerską przygodę rozpoczynał w Agrykoli Warszawa, gdzie szkolił juniorów tego klubu. Prowadził również juniorów Warszawy oraz był selekcjonerem reprezentacji Polski U-16 i U-18. Większość kibiców piłki nożnej kojarzy jego pobyt na Łazienkowskiej, gdzie w latach 90. był asystentem trenera Pawła Janasa, który doprowadził Legię do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Następnie z Lucjanem Brychczym, kolejną ikoną warszawskiego klubu, prowadził Legię, zdobywając Puchar Polski w sezonie 1996-1997. Trenował też inne zespoły z ligowej ekstraklasy – Zagłębie Lubin czy Amikę Wronki, z którą grał w Pucharze UEFA. Swój przystanek znalazł również w Wiśle Płock czy Stomilu Olszyn. Od dziś jest trenerem drugoligowej Legionovii KZB Legionowo.