Legionovia Legionowo. Góra zdobyta

Legionovia

12 października Legionovia Legionowo pokonała na wyjeździe Nadwiślan Góra 2:0. Po tym zwycięstwie legionowianie awansowali na 10 pozycje w tabeli 2 Ligi.

Podopieczni Roberta Pevnika lepiej od przeciwników rozpoczęli mecz. Już w 2 minucie Sebastian Czapa ustawił piłkę na około 25 metrze, aby wykonać rzut wolny. Młody pomocnik precyzyjnie posłał piłkę do bramki rywala i dał prowadzenie drużynie z Parkowej. Nadwiślan zaczął atakować, ale obrońcy Legionovii skutecznie rozbijali próby ataków gospodarzy. Dopiero w 38 minucie pojawiła się na prawdę groźna sytuacja dla podopiecznych Adama Noconia. W dogodnej sytuacji znalazł się Setla, ale jego strzał obronił Smyłek. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem „Novii”.

Druga Połowa

Na drugą połowę zawodnicy z Legionowa wyszli głównie z planem utrzymania korzystengo wyniku. Ustąpili pola zawodnikom gospodarzy. Pierwszą groźną sytuacje miał Wojciech Jurek, który dostał podanie z głębi pola, ale jego strzał fenomenalnie obronił Mikołaj Smyłek. Po tej sytuacji legionowianie jakby się otrząsnęli i zobaczyli, że taka gra niczego dobrego nie wróży, więc ruszyli do ataku. Widać było, że piłkarze z Legionowa są lepsi technicznie i fizycznie. W 71 minucie spotkania Janusiński strzelił 2 bramkę dla Legionovii. Pomocnik wyszedł sam na sam z bramkarzem Florkiem delikatnie podcinając piłkę przelobował go.  Nadwiślan Góra próbował jeszcze strzelić bramkę ale w każdej z sytuacji Smyłek był na posterunku.

Następne spotkanie Legionovia rozegra u siebie z Siarką Tarnobrzeg. Mecz został zaplanowany na 18 października godzina 14:00.

Bramki: 2. Czapa, 71. Janusiński

Kartki: 30.Kominiak (LGN)

Nadwiślan Góra: Florek – Jurek, Boczek, Balul, Łaczek – Małkowski (70′ Ogrocki), Kaszok, Koman (78′ Skrobol), Matysek (46′ Setlak), Ogrocki – Setla (73′ Legierski)

Legionovia Legionowo: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kołodziejski (55′ Goliński) – Kominiak, Pavić, Stromecki (85′ Ziąbski), Czapa (70′ Janusiński) – Odunka, Zaniewski (66′ Lewicki)

Sędziowie: Grzegorz Jabłoński (Kraków)