Legionovia Legionowo. Mecz z Okocimskim na remis

smylek-legionovia

Mikołaj Smyłek (fot. GP/mk)

W niedzielę Legionovia Legionowo zremisowała na własnym stadionie z Okocimskim KS Brzesko 1:1. Bramkę dla Novii strzelił Łukasz Kominiak.

Legionovia Legionowo – Okocim KS Brzesko: pierwsza połowa

Pierwsza połowa zawodów rozpoczęła się dość wyrównanie. W 20 minucie spotkania po strzale Lewickiego piłka wpadła do bramki Okocimskiego, niestety sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Legionowianie nie podłamali się po nieuznanej bramce i już po chwili mieli akcję, która mogła zakończyć się bramką. Strzał Kołodziejskiego w porę wybili z własnej linii bramkowej goście. W 22 minucie sędziowie nie odgwizdali ewidentnego faulu na polu karnym. Kamil Tlaga biegł z piłką a gdy był już w polu bramkowym został nieprzepisowo zatrzymywany przez zawodnika gości – sędziowie byli niewzruszeniu i kazali grać dalej.  W 42 minucie fenomenalną wrzutką popisał się Odunka, lecz do piłki nie zdołał doskoczyć Lewicki. W 43 minucie spotaknia Legionovia wyszła na prowadzenie. Bramknę dla podopiecznych Roberta Pevnika zdobył Łukasz Kominiak. Do przerwy było 1:0.

Legionovia Legionowo – Okocim KS Brzesko: druga połowa

W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze Okocimskiego i w 48 minucie spotkania mieli sytuację do zdobycia bramki. Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny sprawił kłopoty legionowianom, lecz w ostatniej chwili udało sie  zażegnać niebezpieczeństwo. W 51 minucie Lewicki uderzył na bramkę z dystansu, niestety bramkarz Błąkała był na posterunku. W 55 minucie  bramkę na remis strzelił Wojcieszyński po pięknej akcji Okocimskiego. Legionovia próbowała wygrać to spotkanie jednak większość akcji Novii było rozbijanych  tuż przed polem karnym Okocimskiego.

Najbliższe spotkanie Legionovi to starcie z Błękitnymi Stargard Szczecińskim na wyjeździe.

Legionovia: Mikołaj Smyłek – Konrad Wieczorek, Kamil Dankowski, Miha Goropevšek, Michał Kołodziejski – Samuelson Odunka (60 Sebastian Czapa), Lazar Pavić, Łukasz Kominiak, Karol Ziąbski (60 Maciej Goliński), Kamil Tlaga (73 Łukasz Zaniewski) – Szymon Lewicki (90 Marcin Stromecki).

Can-Pack Okocimski: Robert Błąkała – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Kasprzyk (57, Aleksander Ślęczka) – Paweł Pyciak, Arkadiusz Lewiński, Arkadiusz Ryś, Wojciech Wojcieszyński (90 Jurij Hłuszko), Kamil Białkowski (73 Sani Goringo Abubakar) – Wojciech Dziadzio.

Bramki: Łukasz Kominiak 45 – Wojciech Wojcieszyński 55.