Legionovia Legionowo. Wysoka porażka w Wałbrzychu

Legionovia

8 listopada Legionovia  pojechała na mecz do Wałbrzycha. Spotkanie z Górnikiem miało pozwolić na umocnienie się drużyny z Legionowa w środku tabeli. Wynik jednak zaskoczył największych pesymistów.

Aby zmierzyć się z Górnikiem legionowianie musieli pokonać 460 km podróż do Wałbrzycha. Zawodnicy Roberta Pevnika byli faworytami tego spotkania co prawdopodobnie uśpiło ich czujność.  Już w 3 minucie spotkania Górnik sensacyjnie wyszedł  na prowadzenie po golu Sawickiego. Fatalna gra Legionovii i słaba gra w obronie  sprawiła że po kolejnych 4 minutach strata była już dwubramkowa.  W 17 minucie spotkania Górnik strzelił trzecią bramkę i wydawało się, że mecz zakończy się prawdziwym pogromem.

Lepsza druga połowa

Na drugą cześć spotkania legionowianie wyszli z nadzieją odrobienia strat. Wciąż wiele do życzenia pozostawiała gra w obronie. W 64 minucie Odunka dał Legionowie szanse na złapanie kontaktu z Górnikiem.  Nigeryjski pomocnik wykorzystał nieporozumienie w obronie gospodarzy i strzelił bramkę na 3:1. Chwilę po tym Rafał Maciejewski miał fantastyczną sytuacje do strzelenia bramki kontaktowej. Napastnik legionowskiej drużyny chciał lobem pokonać bramkarza Janiczaka i gdy piłka była już na linii bramkowej, wtedy dopadł do niej Sawicki i oddalił zagrożenie. Od tamtej pory Legionovia nie skonstruowała już żadnej skutecznej akcji.

Legionowianie po tej zaskakującej porażce utrzymali 12 miejsce w tabeli.

Następne spotkanie Legionovia rozegra 15 listopada o godzinie 13:00 a podejmować będzie Wisłę Puławy.

Bramki:3. Sawicki, 7. Orłowski, 17. Śmiałowski – 64. Odunka

Kartki:   33. Śmiałowski (WLB), 63. Orłowski (WLB) – 52. Goropevśek (LGN), 70. Lewicki (LGN), 74. Kominiak (LGN), 80. Wieczorek (LGN)

Górnik Wałbrzych: Janiczak, D. Michalak, Wepa, Śmiałowski (84. Folc), Moszyk (59. Mańkowski), Cichocki, Sawicki, Filipe, G. Michalak, Orłowski, Bronisławski (69. Rytko)
Rezerwowi: Gawlik, Orzech, Mańkowski, Rytko, Krzymiński, Folc, Surmaj

Legionovia Legionowo: Smyłek, Kołodziejski, Goropevśek (61. Czapa), Kominiak, Wieczorek, Pavić, Broniszeski( 80. Stromecki), Odunka, Ziąbski (39. Maciejewski), Lewicki, Janusiński (77. Tlaga)
Rezerwowi: Waśków, Czapa, Tlaga, Kovjenic, Tatara, Stromecki, Maciejewski

Sędziowie: Daniel Kruczyński