Legionovia Legionowo. Trzy punkty z Częstochowy

legionovia vs raków

Legionovia Legionowo wygrała w sobotę na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 3:1 w ramach 10. kolejki 2 Ligi Centralnej.

Już w pierwszych minutach spotkania Legionovia miała pierwsze okazje do zdobycia bramki. W 14 minucie meczu Ziąbski przedryblował obrońców Rakowa i chciał dograć piłkę w pole karne rywala, ale nie było tam zawodników Legionovii. Minutę później w doskonałej pozycji do strzelenia bramki znalazł się Sebastian Czapa, lecz jego atomowe uderzenie przeleciało tuż nad poprzeczką. W 21 minucie spotkania częstochowianie mieli pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale zawodnik gospodarzy strzelił wprost w obrońców Novii. W 27 minucie Sebastian Janusiński strzelił bramkę, która dała prowadzenie Legionovii .W polu karnym dopadł Lewicki i zagrał dobrze ustawionemu Janusińskiemu a ten bez problemów wpakował piłkę do pustej siatki. Trzeba pochwalić Kamila Dankowskiego, który świetnie spisywał się w obronie, niwelując zagrożenie ze strony rywala. W 39 minucie Smyłek ostro starł się z Biegunem i piłkarze gospodarzy domagali się rzutu karnego, ale sędzia postanowił inaczej. Trzy minuty później częstochowianie mieli kolejną okazję na zdobycie punktu. Remina podał do wychodzącego na dogodną pozycje Pląskowskiego, ale zawodnik potknął się o piłkę, co zakończyło akcję. Sędzia nie doliczając dodatkowych minut, zakończył pierwszą część spotkania.

Druga połowa

Druga połowa meczu rozpoczęła się od bramki Legionovii. W 49 minucie z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Stromecki i Goropevski, pewnie wpakował futbolówkę do bramki rywala. W 81 minucie po pięknie wykonanym rzucie wolnym przez Pawlusińskiego Raków strzelił bramkę kontaktową.  Na szczęście legionowianie szybko odpowiedzieli i 3 minuty później kapitan zespołu Legionovii, Sebastian Janusiński po raz drugi pokonał bramkarza gości.

5 października o godzinie 15:00 Legionovia rozegra na własnym boisku spotkanie z Rozwojem Katowice.