Legionovia. Pogrom przed ligą

Legionovia Legionowo -Pilica Białobrzegi (fot. B. Bator)

Legionovia Legionowo odpadła z tegorocznego pucharu Polski, przegrywając na własnym boisku z Rozwojem Katowice 1:2.

Na początku spotkania to piłkarze Rozwoju Katowice lepiej radzili sobie na boisku. Mieli dwie groźne sytuacje, które mogły zakończyć się bramką, ale nowo pozyskany bramkarz Legionovii Waśków spisał się bez zarzutu, broniąc oba strzały rywali. W pierwszej części spotkania większość czasu gry skupiona była na strefie środka pola a dobrze zorganizowana obrona nie dopuszczała do groźnej sytuacji pod własną bramką.

Druga odsłona meczu pucharowego rozpoczęła się tak samo jak skończyła pierwsza część spotkania. Dopiero w 52 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla podopiecznych Roberta Pevnika, który pewnie wykorzystał Sebastian Janusiński. Legionowianie bronili się dzielnie i 89 minucie meczu mogli podwyższyć rezultat, ale Sebastian Janusiński, strzelec pierwszej bramki w tym spotkaniu, zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gości. W trzech minutach, które doliczył sędzia, stało się coś co było wprost niemożliwe: w 92 minucie meczu Adam Żak strzelił bramkę wyrównującą a minutę później, gdy wszyscy już szykowali się do dogrywki, piłkarze Rozwoju Katowice strzelili bramkę, która dała awans drużynie z Katowic i pogrążyła zespół z Legionowa.

Bramki: 52. Janusiński (kar.) – 90+2. Żak, 90+3. Żak

Kartki: 43. Wolski (LGN), 80. Broniszewski (LGN), 83. Lewicki (LGN)

Legionovia Legionowo: Waśków – Dankowski, Kominiak, Wieczorek, Goliński, Broniszewski, Wolski, Ziąbski (84′ Cesarek), Janusiński (90+1′ Kołodziejski), Tlaga (60′ Czapa), Lewicki

Rozwój Katowice: Soliński – Kapias, Domański, Szymiński, Winiarczyk, Gacki (88′ Wawrzyniak), Bella, Tkocz, Wróbel, Szkatuła (65′ Gielza), Żak

Sędziowie: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)