Legionovia KZB Legionowo. Efektowna wygrana w Bytomiu

legionovia-olipiaz_28

2 Liga (fot. GP/MM)

Po bezbramkowym remisie z Rakowem Częstochowa, legionowianie udali się na Śląsk, by rozegrać spotkanie z Polonią Bytom. Na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka podopieczni Ryszarda Wieczorka wypadli niezwykle korzystnie i rozgromili rywala 4:0.

Już w 12 minucie, po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne, Marcin Wodecki wyłożył piłkę przed szesnastkę Michałowi Płonce. Ten idealnie ułożył się do strzału i technicznym uderzeniem pokonał Matko Perdijicia. Futbolówka otarła się jeszcze od rąk bytomskiego bramkarza i od słupka wpadła do siatki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Lepiej w trudnych warunkach pogodowych, w wysokiej temperaturze radził sobie zespół przyjezdny i zasłużenie prowadził w tym spotkaniu.

Trzy ciosy w końcówce!

Ostatni kwadrans spotkania to koncertowa gra Legionovii. W 78 minucie zupełnie pogubiła się obrona miejscowych, z czego skorzystał Wojciech Kalinowski. Wszedł odważnie w pole karne i pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później było już 3:0. Prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Paweł Garyga, który popędził w stronę bramki gospodarzy i nie dał żadnych szans chorwackiemu bramkarzowi. W przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry sędzia spotkania Maciej Mikołajewski ze Świebodzina podyktował rzut karny dla Legionovii. Pewnym egzekutorem okazał się Mikołaj Grzelak. A już w najbliższą niedzielę na Parkową przyjedzie lider 2 Ligi Odra Opole. Zapowiada się interesujące widowisko.

Polonia Bytom – Legionovia KZB Legionowo 0:4 (0:1)

Strzelcy: 0:1 – 12′ Płonka, 0:2 – 78′ Kalinowski, 0:3 – 80′ Garyga, 0:4 – 89′ Grzelak (karny).

Polonia Bytom: Perdijić – Jurek (46′ Chrabąszcz), Szal, Janosik, Szyndrowski – Rylukowski, Ceglarz, Musiolik (71′ Kuzdra), Lachowski, Stefański (70′ Tomaszewski), Kowalczyk (59′ Januszkiewicz).
Legionovia KZB Legionowo: Madejski – Goliński, Grzelak, Borenović, Kutarba – Milewski, Płonka, Garyga (85′ Śledziewski), Koziara (78′ Ciach), Wodecki (63′ Kalinowski) – Wójcik (82′ Madeński).