Legionovia KZB Legionowo. Sprawiedliwy remis

gks-legionovia

Z Tychów Legionovia wywiozła 3 punkty. Z Niepołomic jeden (fot. arch. Tymon Grabowski)

Legionowska drużyna budzi postrach w ostatnim czasie. Nie przegrywa od pięciu kolejek, mając na rozkładzie również czołówkę tabeli. Sposobu na Novię nie znaleźli kolejno: Stal Mielec, Wisła Puławy, Olimpia Zambrów, GKS Tychy i Polonia Bytom.

Obie drużyny sąsiadowały w tabeli przed rozpoczęciem 30. kolejki rozgrywek 2 Ligi. Gospodarz spotkania, Puszcza Niepołomice, miała trzy punkty przewagi nad Legionovią i plasowała się na 9 miejscu.

Do przerwy bez większych emocji

Początek spotkania należał do gości, którzy częściej posiadali piłkę i dłużej przebywali z nią na połowie Puszczy. Jednak to gospodarze mogli uzyskać prowadzenie już w 11 minucie, gdy strzał Romana Stepankova zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Piotra Smołucha. W 19 minucie mogło być 1:0 dla Legionovii, ale Wojciech Kalinowski nie wykorzystał dobrej sytuacji przeprowadzonej lewą flanką pola karnego. Idealną piłkę dograł mu bohater ze spotkania z Tychami, Krystian Wójcik. W 31 minucie Puszcza zdobyła bramkę, która jednak została nieuznana przez sędziego Pawła Malca z Łodzi.

Druga połowa… jeszcze słabsza

Tuż po gwizdku sędziego na rozpoczęcie drugiej połowy Rafał Wolsztyński mógł wyprowadzić Legionovię na prowadzenie, ale jego strzał zza pola karnego był niecelny. W 49 minucie piłkarze z Niepołomic znów trafili do bramki Smołucha, ale piłkarz Puszczy był na ewidentnym spalonym. Następne minuty nie powaliły poziomem. Gra toczyła się… od pola karnego, do pola karnego, a z gry obu drużyn niewiele wynikało. W 76 minucie Smołuch znów stanął na wysokości zdania i obronił strzał Macieja Domańskiego. Chwilę później wprowadzony Rafał Jankowski strzelał z rzutu wolnego, wykonywanego z prawie 26-28 metrów. Futbolówka minęła jednak nieznacznie bramkę Marcina Staniszewskiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie i obie drużyny zainkasowały po punkcie.

Puszcza Niepołomice – Legionovia KZB Legionowo 0:0

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Barbus (46′ Maluga), Czarny, Stepankov (66′ Broź), Domański, Abramowicz, Garzeł, Furtak, Mikołajczyk, Kotwica, Uwakwe.

Legionovia KZB Legionowo: Smołuch – Wieczorek, Bajat, Garyga, Milewski, R. Wolsztyński, (82′ Ł. Wolsztyński), Miś, Grzelak, Wiktorski, Kalinowski (68′ Tylec), Wójcik (72′ Jankowski).