Legionovia Legionowo. Smyłek dał remis na wyjeździe

legionovia-stal-mielec

Legionovia Legionowo zremisowała na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:0. Bohaterami środowego widowiska zostali bramkarze, Michał Smyłek oraz Wojciech Daniel.

Na początku pierwszej połowy to piłkarze Stali mieli więcej do powiedzenia. Drużyna była nastawiona ofensywie, lecz to piłkarze Legionovii mieli pierwszą dogodną sytuacje. Odunka uderzył z dystansu na bramkę Daniela, ale świetną obroną popisał się golkiper gospodarzy. Minutę później piłkarze z Mielca rozegrali akcję, która mogła zakończyć się bramką. Raduli biegł z piłką i zauważył źle ustawionego w bramce Smyłka. Zawodnik próbował lobować bramkarza rywali, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później obrońcy z Parkowej musieli zblokować strzał z dystansu Jankowskiego, a w 10. minucie fenomenalną interwencją popisał się Smyłek, broniąc strzał tego oto zawodnika. Natarcie Stali trwało bez końca i wszystko wskazywało na to, że duma Mielca obejmie prowadzenie pogrążając podopiecznych Roberta Pevnika. W 13. minucie spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego próbował wykorzystać Kościelny,  lecz jego strzał głową wylądował na poprzeczce. Legionovia w pierwszej połowie była tłem dla drużyny Stali Mielec, ponieważ legionowianie oddali jedynie 3 niecelne strzały. Piłkarze z Legionowa próbowali w ostatnich minutach pierwszej części zdobyć bramkę z kontry, lecz w ostatniej chwili interweniował Daniel, wybijając piłkę zza pola karnego.

Smyłek bohaterem

Piłkarze Legionovii postanowili pokazać Stali, że też potrafią nacierać na bramkę rywali w równie groźny sposób. Legionowianie przejęli inicjatywę na pół godziny, lecz dopiero w 60. minucie spotkania mieli pierwszą dogodną sytuacje do objęcia prowadzenia. Strzałem z dystansu próbował pokonać bramkarza nasz pomocnik Sebastian Czapa, lecz jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. W 82. minucie z rzutu wolnego sytuację do zdobycia bramki miał Getinger, ale jego potężny strzał jedynie postraszył fenomenalnie spisującego się na bramce Smyłka. W 86. minucie spotkania Domański dorzucił piłkę ze skrzydła do Cholewiaka, a ten bez zastanowienia uderzył z głowy na bramkę Legionovii. Kolejną świetną interwencją popisał się Smyłek, broniąc strzał rywala. Pod koniec spotkania Tlaga po pięknej kontrze drużyny z Parkowej mógł dać zwycięstwo Legionovii, lecz w sytuacji sam na sam z Danielem golkiper Mielczan okazał się lepszy.

Debiutant na bramce pokazał klasę broniąc nam wynik, który jest korzystny dla podopiecznych Roberta Pevnika. Następny wyjazd do Pruszkowa, oby zwycięski!

Stal: Daniel – Załucki, Duda, Kościelny ©, Getinger, Radulj (60 Domański), Głaz, Skiba, Cholewiak, Żegleń (78 Mącior), Jankowski (66 Ostalczyk)

Legionovia: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Goropevśek, Kołodziejski (75 Broniszewski), Tlaga ©, Kominiak, Pavić, Odunka (83 Wolski), Czapa (89 Ziąbski), Tatara (65 Lewicki)

Sędziowali: Łukasz Śmietanka (sędzia główny, MZPN), Andrzej Zbytniewski (sędzia asystent, LZPN) i Mariusz Borkowski (sędzia asystent, MZPN) oraz Łukasz Brzeski (sędzia techniczny, MZPN)

Żółte kartki: Załucki, Duda – Wieczorek, Dankowski, Goropevśek