Legionovia KZB Legionowo. Trzecioligowiec pokazał moc

2 liga

W Nowym Dworze Mazowieckim, miejscowy Świt, który będzie w nadchodzącym sezonie walczył w III Lidze – Grupie I, podejmował sąsiada zza miedzy Legionovię KZB Legionowo. Po trzech remisach legionowianie liczyli na pierwsze zwycięstwo i dobry prognostyk przed meczem Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka w towarzyskich derbach Mazowsza okazali się słabsi od zawodników trenowanych przez Przemysława Cecherza. Już w pierwszej połowie w ostępie kilkudziesięciu sekund gospodarze dwukrotnie pokonali bramkarza Legionovii. Działo się to między 38 a 39 minutą gry. Obie bramki dla miejscowych zawodników strzelali zawodnicy testowani przez nowodworski klub.

W drugiej połowie Novia rzuciła się do odrabiania strat. Sygnał dał Krystian Wójcik w 72 minucie, strzelając kontaktową bramkę. Niestety więcej bramek nie padło. Tym samym legionowianie zanotowali pierwszą porażkę w trakcie przygotowań do sezonu. A już w sobotę 23 lipca do Legionowa przyjeżdża Zagłębie Sosnowiec. Pierwszoligowiec zmierzy się w Legionovią w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się o 16.30.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (2:0)

Strzelcy: 1:0 – 38′ zawodnik testowany, 2:0 – 39′ zawodnik testowany, 2:1 – 72′ Krystian Wójcik.