Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 16°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 53.59 µg/m3 (45% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.2 µg/m3 (7% normy)

KPR Legionowo S.A. Komunikat klubu o wycofaniu zespołu z rozgrywek Superligi!

logo

KPR Legionovia S.A.

KPR Legionowo SA nie zagra w Superlidze. Zarząd klubu wystosował komunikat w tej sprawie.

W sezonie 2018/19 w PGNiG Superliga nie zobaczymy zespołu z Legionowa. Zarząd Klubu KPR Legionowo SA podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek z przyczyn finansowych.

Finanse zadecydowały

Zgodnie z wymaganiami, aby uczestniczyć w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach należy spełnić szereg wymagań licencyjnych m.in. finansowych, organizacyjnych i infrastrukturalnych. Znaczną zmianą w stosunku do ubiegłego jest podniesienie budżetu gwarantowanego klubu z 1,5 mln zł do 2 mln zł. Pomimo wsparcia Gminy Legionowo Miasto Legionowo, po przeanalizowaniu możliwości finansowych Klubu oraz jego potrzeb, Zarząd jednoznacznie stwierdził, iż spełnienie tego kryterium jest w tym momencie nieosiągalne i podjął strategiczną decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek Superligi.

Jednocześnie informujemy, iż Klub został zgłoszony do rozgrywek w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. Cały czas Klub czyni również starania w kierunku zróżnicowania źródeł otrzymywanych środków oraz pozyskania sponsorów m.in. poprzez utworzenie i rozwój Klub Biznesu KPR Legionowo.

Zarząd Klubu pragnie podziękować wszystkim sympatykom piłki ręcznej, zwłaszcza Klub Kibica KPR Legionowo oraz sponsorom drużyny za wsparcie oraz gorąco zaprasza do dalszej współpracy. Ambicją całego Klubu jest uzyskanie stabilności finansowej i awans do Superligi w następnych sezonach.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 3

  1. Przecież to są jakieś jaja, powiat legionowo nie stać na utrzymanie klubu w superlidze

  2. A dlaczego miasto czy powiat mają utrzymywać i finansować klub, który nie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców i nie potrafi zarobić na siebie? W mieście są ważniejsze potrzeby, a Klub ma Zarząd, który powinien wykazać się pozyskaniem sponsorów, a jeśli nikt tego nie chce sponsorować to chyba to nie jest wina miasta.

  3. KPR to była wizytówka Legionowa. Do superligi zawodnicy weszli pokonując wiele drużyn z całej Polski rozsławiając imię miasta. Panie Prezesie dlaczego do tego dopuściliście, dlaczego nie ruszyliście dupska i nie poruszyliście piekła i nieba nawet z posłem Legionowskim P. Błaszczakiem (zobaczcie jak o klub z Opola dba Pan Jaki). Wstydzę się za Pana i cały zarząd. Teraz tylko trzeba by z siatkarkami zrobiono to samo.

Dodaj komentarz