KPR Legionowo S.A. Słaba postawa miejscowych szczypiornistów (galeria)

kpr-meble_57

Mateusz Rutkowski w ekwilibrystyczny sposób rzuca bramkę dla KPR-u (fot. GP/MM)

W 19. kolejce Superligi PGNiG KPR Legionowo podejmował w Arenie Meble Wójcik Elbląg. Goście nie wygrali 14 kolejnych spotkań, a ostatnie zwycięstwo odnieśli we wrześniu z… KPR-em na własnym terenie.

Gdy pierwszą swoją bramkę w 56 minucie dla swojego klubu zdobył Kacper Adamski, można było wnioskować, że mecz najlepszemu snajperowi Superligi PGNiG w sezonie 2017/18 po prostu nie wyszedł. Jemu i całej drużynie. Dlaczego?

Do przerwy prowadzili

Od początku spotkania obie drużyny prezentowały się niezwykle nerwowo i nieskutecznie, a pierwsze skrzypce w obu zespołach grali bramkarze – Mikołaj Krekora i Paweł Kiepulski. Spotkanie było zacięte. KPR uspokoił kibiców dopiero w 24 minucie, gdy wyszedł na czterobramkowe prowadzenie 10:6. Jednak nadal bez bramki był Adamski, bo w dużej mierze dzięki dwóm wieżom, Marcinowi Miedzińskiemu i Piotrowi Adamczakowi, nie znalazł sposobu, by pokonać Kiepulskiego. W końcówce pierwszej połowy rywale grali skutecznie i na przerwę schodzili ze stratą zaledwie jednego gola.

Dramat. Legionowianie zawiedli

O drugiej połowie nic dobrego nie da się powiedzieć. Wracając do Adamskiego, dopiero w 56 minucie zdołał pokonać bramkarza Mebli. Wtedy było już… po wszystkim. Tylu błędów w zespole gospodarzy nie zdarzyło się dawno w jednym spotkaniu. Szkoda, że Oskar Niedziółka nie dostał więcej czasu, by pokazać swoje umiejętności. Gdy wszedł od razu zapakował bramkę nad dwiema wieżami, wskazując liderowi tabeli strzelców jak należy to czynić. Pomijając atak, tym razem niewiele dobrego można powiedzieć o obronie. Goście zagrali w krótkim odstępie cztery podobne akcje z przebiegnięciem zawodnika na środek przed bramkę Krekory. Trzy razy najlepszy tego dnia szczypiornista z Legionowa, musiał wyciągać piłkę z siatki. Szkoda, że słabsza dyspozycja dnia legionowskich zawodników przypadła na ostatnią ekipę grupy granatowej.

KPR Legionowo – Meble Wójcik Elbląg 20:25 (12:11)

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Grabowski – 5, Rutkowski – 3, Ciok – 2, Ignasiak – 2, Kowalik – 2, Adamski – 2, Brinovec – 1,  Gawęcki – 1,  Niedziółka – 1, Suliński – 1, Fugiel, Jędrzejewski, Miecznikowski.
Karne: 6 – cztery wykorzystane.
Kary: 8 minut (Ciok, Gawęcki, Kowalik , Suliński –  1 x 2 minuty).

Meble Wójcik Meble: Fiodor, Kiepulski, Ram – Szopa – 6, Kupiec – 5, Moryń – 4, Koper – 3, Grzegorek – 3, Adamczak – 2, Netz – 1, Tórz – 1, Miedziński, Lachowicz, Załuski, Nowakowski.
Karne: 3 – dwa wykorzystane.
Kary: 2 minuty (Kupiec – 1 x 2 minuty).