Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

KPR Legionowo S.A. Syndrom drugiej połowy

kpr-wisla_21

Kacper Adamski ośmiokrotnie wpisywał się na listę celnie trafiających (fot. GP/MM)

Kolejne ligowe spotkanie KPR Legionowo rozegrał na Dolnym Śląsku. Tym razem zmierzył się w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Legionowianie chcieli zrewanżować się przeciwnikom za wysoką porażkę w Arenie Legionowo.

W pierwszej połowie KPR pokazał, że jet w stanie walczyć z każdą drużyną w kraju. Tak było z Wisłą Płock, gdzie do 25 minuty, ku radości kibiców w Arenie, KPR prowadził 15:11, tak i w Głogowie lepszą drużyną byli zawodnicy z Mazowsza.

Dobra gra do przerwy

Legionowianie rozpoczęli spotkanie bramką Pawła Gawęckiego. W obronie spisywali na tyle dobrze, że gospodarze nie mogli przedrzeć się przez zasieki stawiane im na 8-9 metrze. Dodatkowo Chrobry miał swoje szanse w kontratakach, ale ich nie wykorzystał. W 12 minucie po bramce najskuteczniejszego zawodnika Superligi PGNiG, Kacpra Adamskiego, KPR prowadził 6:3. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony pojedynku gospodarze doprowadzili do remisu po 11. Jednak do szatni to KPR schodził z jedną bramką na koncie więcej, po wykorzystanym rzucie karnym, wykonywanym przez Damiana Sulińskiego.

Chrobrego mobilizacja w drugiej połowie

Głogowianie po przerwie wyszli na pierwsze swoje prowadzenie w 36 minucie po bramce Rafała Biegaja. Chwilę później dwóch zawodników obu drużyn opuściło parkiet z czerwonymi kartkami. W drużynie gości Mateusz Rutkowski, w Chrobrym Adam Babicz. Obie drużyny mocno pracowały w obronie, co owocowało w faule, karne i dwuminutowe kary. Chrobry zaczął wyraźnie odskakiwać drużynie z Mazowsza na około 10 minut przed końcem meczu. Wtedy to wyszedł na prowadzenie 24:20. KPR szarpał, próbował, ale w końcówce zdecydowanie lepsi byli głogowianie, którzy wygrali 30:25.

SPR Chrobry Głogów – KPR Legionowo 30:25 (11:12)

SPR Chrobry Głogów:
Stachera, Kapela – Sadowski – 12, Klinger – 6,  Rydz – 4, Kubała – 3,  Babicz – 2, Biegaj – 2, Wierucki – 1, Pawłowski, Świtała, Orpik , Gujski, Tylutki.
Karne: 7 – wszystkie wykorzystane.
Kary: 10 minut (Tylutki 2 x 2 minuty, Biegaj, Orpik, Pawłowski – 1 x 2 minuty).
Czerwona kartka: Babicz (faul).

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski – 8, Suliński – 6, Ignasiak – 3, Gawęcki – 3, Grabowski – 2, Ciok – 2, Brinovec – 1, Rutkowski, Niedziółka.
Karne: 8 – siedem wykorzystanych.
Kary: 16 minut (Adamski, Suliński, Gawęcki – 2 x 2 minuty, Brinovec – 1 x 2 minuty).
Czerwona kartka: Rutkowski (faul).

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz