KPR Legionowo S.A. Znów te karne, Zapora… zamurował

kpr-azoty_15

Michał Grabowski nie wystąpił w Szczecinie, ale karne wykorzystuje najczęściej z legionowskiej drużyny (fot. GP/MM)

W ostatnich spotkaniach KPR-u Legionowo ważnym czynnikiem w zdobywaniu bramek są rzuty karne. To jeden z elementów gry, który dał wygraną w poprzednim spotkaniu z Gwardią Opole. Chociaż?

No właśnie. Wróćmy jeszcze na chwilę do spotkania z głogowską drużyną. Tam legionowianie rozstrzygnęli na swoją korzyść wynik spotkania po rzutach karnych, bowiem mecz zakończył się remisem. Ale gdyby KPR rzucał celniej z linii oznaczającej rzut karny w regulaminowym czasie, na pewno wygrałby z powodzeniem po 60 minutach gry.

Pierwsza połowa dla legionowian

Już do przerwy Kacper Adamski pokazał, że już coraz mniej osób tęskni za Witalijem Titowem, który rzucał w poprzednich sezonach bramki jak na zawołanie. Teraz godnie zastępuje go Adamski, który w pierwszych 30 minutach miał już na swoim koncie 6 bramek. Dzięki jego skuteczności KPR prowadził po pierwszej połowie 14:11, choć już w niej trzykrotnie nie wykorzystał rzutów karnych. Gospodarze mieli także karnego, także niewykorzystanego. Warto dodać, że w 27 minucie Wojciech Jedziniak został wyrzucony z boiska za faul.

Sebastian Zapora… zamurował

Były bramkarz KPR-u Legionowo, którego umiejętności mogliśmy podziwiać w latach 2013/2014 już w pierwszej połowie trzy razy zaczarował rzucających karnego. W drugiej jeszcze dwa razy wznosił ręce w geście triumfu, po obronach tego elementu gry. Legionowianie zaczęli tracić przewagę, a sędziowie nadal rozdawali dwuminutowe kary. Na tym najbardziej ucierpieli Franci Brinovec i Wiktor Jędrzewski. Obaj po trzecich własnych karach musieli opuścić parkiet w wyniku gradacji kar. Od stanu 20:20 gospodarze zaliczyli świetny okres swojej gry. Szalał Paweł Krupa, który dał sygnał swojej drużyny do ataku, rzucając trzy bramki. Pogoń odskoczyła na sześciobramkowe i wiadomo już było, że KPR nie odrobi takiej straty w końcówce.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – KPR Legionowo 28:24 (11:14)

Sandra Spa Pogoń Szczecin: Zapora – Krupa – 8, Bereżny – 7, Biernacki – 5, Gryszka – 2, Jedziniak – 2, Krysiak – 1, Fedeńczak – 1, Radosz – 1, Bosy – 1, Wąsowski, Zaremba, Jońca.
Karne: 2 – oba niewykorzystane.
Kary: 10 minut (Bosy – 2 x 2 minuty, Bereżny, Jedziniak, Biernacki – 1 x 2 minuty).
Czerwona kartka: Wojciech Jedziniak (w 26 minucie za faul).

KPR Legionowo: Krekora, Wyrozębski – Adamski – 7, Ciok – 4, Suliński – 3, Gawęcki – 3, Niedziółka – 3, Jędrzejewski – 1, Ignasiak – 1, Brinovec – 1, Rutkowski – 1 Fugiel.
Karne: 6 – jeden wykorzystany.
Kary: 12 minut (Jędrzejewski, Brinovec – 3 x 2 minuty).
Czerwone kartki: Wiktor Jędrzejewski (w 45 minucie z gradacji kar), Franci Brinovec (w 59 minucie z gradacji kar).