KPR RC Legionowo. Piąta porażka z rzędu

kpr-azoty_31

Witalij Titow królem strzelców Orlen Ligi - drugi raz z rzędu! (fot. GP/MM)

W tabeli Grupy Pomarańczowej gospodarz spotkania Wybrzeże Gdańsk wyprzedzało o punkt legionowską drużynę. Mecz miał więc istotne znaczenie jeśli chodzi o układ tabeli. Dodatkowo zwycięstwo w meczu drużyn tej samej grupy dawało bonus w postaci dodatkowego punktu. Było więc o co walczyć.

Początek spotkania nie zwiastował porażki legionowskiej drużyny, która w 9 minucie meczu wyszła na prowadzenie 4:3, po rzucie Tomasza Mochockiego. Jednak od tego momentu na parkiecie zaczęła dominować drużyna gospodarzy. Szczególnie mógł się podobać Ramon Oliveira i bramkarz Artur Chmielnicki. Brazylijczyk imponował skutecznością, a bramkarz miejscowego zespołu pewnie bronił rzuty legionowian. Wybrzeże wyszło na sześciobramkowe prowadzenie, gdy do końca pierwszej połowy było jeszcze siedem minut. Wtedy to dobry okres gry w zanotował bramkarz KPR-u Mikołaj Krekora. Dzięki niemu gdańszczanie nie podwyższyli i tak wysokiego prowadzenia. Do przerwy jednak prowadzili zdecydowanie 13:8.

Utrzymali prowadzenie, zainkasowali 3 punkty

KPR zaczął dobrze drugą połowę. Szczególnie obrona legionowskiego zespołu zagrała zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części gry. Po siedmiu minutach drugiej połowy, po rzucie Tomasza Kasprzaka, Legionowo zmniejszyło różnicę do trzech goli. Gospodarze jednak otrząsnęli się z chwilowego przestoju i zaczęli grać na miarę oczekiwań swoich trenerów – Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego oraz swoich kibiców. Podobał się na pewno Mateusz Wróbel, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. Zanotował osiem bramek. Jedną mniej rzucił Witalij Titow. Skuteczność legionowskiego szczypiornisty nie wystarczyła, by KPR mógł odrobić straty. Wybrzeże kontrolowało przebieg gry i nie oddało zwycięstwa, inkasując trzy punkty.

Wybrzeże Gdańsk – KPR RC Legionowo 26:20 (13:8)

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski – Wróbel – 8, Oliveira – 6, Kornecki – 4, Prymlewicz – 2, Kostrzewa – 2, Rogulski – 2, Niewrzawa – 1, Podobas – 1, Sulej, Bednarek, Salacz, Skwierawski.

KPR RC Legionowo: Stojković, Krekora – Titow – 7, Kasprzak – 4, Mochocki – 3, Gumiński – 3, Prątnicki – 2, Ciok – 1, Suliński, Brinovec, Gawęcki, Kowalik.