KPR RC Legionowo. Przegrana z Azotami, piąte miejsce w sezonie zasadniczym

KK KPR

Klub Kibica KPR wybrał się licznym gronie do Puław (fot. GP/MM)

Pech KPR-u RC Legionowo przed ostatnim spotkaniem sezonu zasadniczego. Kontuzji stawu skokowego nabawił się Mikołaj Krekora. W Puławach wystąpił tylko jeden bramkarz Tomislav Stojković.

Ogromny pech Mikołaja Krekory, który w końcówce sezonu zasadniczego był… w reprezentacyjnej formie! Podczas treningu skręcił kostkę i jego występ w tym sezonie stoi pod znakiem zapytania. W tej sytuacji jedynym bramkarzem legionowskiego zespołu został Tomislav Stojković.

Azoty na luzie, KPR walczył o czwartą lokatę

Gospodarze już spory czas temu zapewnili sobie pewne trzecie miejsce przed play-offami. Dlatego też KPR RC Legionowo liczył, że w ostatniej kolejce może powalczyć z Azotami o komplet punktów. Jednak w pierwszej połowie lepiej na parkiecie radzili sobie gospodarze.  Azoty prowadziły 2:0, a w 13 minucie przewaga gospodarzy sięgnęła czterech bramek. Do przerwy szczypiorniści z Puław prowadzili pięcioma bramkami. Podopieczni trenera Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka od 19 minuty musieli radzić sobie bez kołowego, Tomasza Kasprzaka, który nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji.

Walczyli do końca, Klub Kibica głośno wspierał drużynę

Azoty Puławy w drugiej połowie utrzymywały przewagę. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania legionowianie zbliżyli się na dwie bramki i zanosiło się na emocjonującą końcówkę. Sebastiana Zaporę ( byłego bramkarza KPR-u) zmienił Wadim Bogdanow i od razu zanotował kilka udanych interwencji. Na niespełna pięć minut przed końcem spotkania miejscowi nadal prowadzili dwoma bramkami. W końcówce gospodarze utrzymali przewagę i wygrali spotkanie 29:26.

Czas na play-offy

Piąte miejsce po sezonie zasadniczym może cieszyć. Teraz czas na walkę MMTS Kwidzyn o półfinał. Pierwszy mecz nasi zawodnicy zagrają na własnym terenie. Rewanż na wyjeździe w Kwidzynie.

KS Azoty Puławy – KPR RC Legionowo 29:26 (19:15)
KS Azoty Puławy: Zapora, Bogdanow – Prce – 8, Masłowski – 8, Przybylski – 5, Krajewski – 4, Kubisztal – 2, Grzelak – 1, Petrovsky – 1, Skrabania.

KPR RC Legionowo : Stojković –  Gawęcki – 7, Mochocki – 4, Ciok – 4, Prątnicki – 3, Suliński – 3, Kasprzak – 2, Kowalik – 1, Płócienniczak – 1, Titow – 1, Bożek, Twardo.