Piłka ręczna. Meble Wójcik Elbląg nie sprostał legionowianom

Był to mecz walki, wielu wykluczeń, czerwonych kartek, niepotrzebnych pozasportowych emocji. Na koniec okazało się, że KPR Borodino Legionowo zdobyło kolejne dwa punkty i nie zamierza oddać już żadnych punktów do końca sezonu.

Gospodarze zapowiadali, że postawią się legionowskiej drużynie i sprawią niespodziankę. I plan, który sobie założyli sprawdzał się do 30 minuty spotkania, gdy po końcowym gwizdku sędziego schodzili do szatni na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Jednak to KPR nadawał to gry w pierwszej połowie. Szybko podopieczni Roberta Lisa wyszli na prowadzenie – 6:3 i 10:6 i wydawać się mogło, że utrzymają prowadzenie do końca pierwszej odsłony pojedynku. Jednak Meblarze wykorzystali to, że w poczynaniach gości coś się zacięło i na koniec pierwszej połowy prowadzili 12:11.

Wiele kar, również czerwone kartki… KPR niezwyciężony!

Po przerwie legionowianie wzięli się do pracy. Witalij Titow pociągnął zespół do lepszej gry, a sam rzucił trzy bramki w tym czasie. Do tego bramkę dołożył Kamil Ciok i KPR prowadził 16:14. W 50 minucie goście prowadzili już pięcioma bramkami, grali pewnie i było już wiadomo, że nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa. Szkoda tylko, że sędzia spotkania wręczał kary za karą, co wprowadzało nie potrzebną nerwowość w szeregach obu zespołów. Pojawiły się też czerwone kartki, które otrzymali Bartosz Wuszter i Michał Prątnicki. Ostatecznie KPR pokonał rywala na gorącym terenie 29:22.

Klub Kibica wspierał swoją drużynę

Do Elbląga wybrała się grupa kibiców z Legionowa, która gorąco dopingowała swoją drużynę. Widać, że Klub Kibica rozrasta się i ich doping będzie dużym atutem w kolejnym sezonie.

Klub Kibica KPR Legionowo: Hala ładna i duża. Kibiców w hali niespełna 150 osób, w tym kilkunastoosobowa grupka naszych kibiców. Byliśmy jedynymi, którzy tam kibicowali poza sporadycznymi oklaskami od nielicznych osób, więc można powiedzieć, że mogliśmy czuć się jak w domu.
Nikt nam nie przeszkadzał w dopingowaniu naszej drużyny poza komentatorem, który ciągle próbował nas zagłuszać i przekrzykiwać. Ciągle też puszczano muzykę by nas zagłuszyć,  ale nie daliśmy się i coraz głośniej dopingowaliśmy chłopaków, bo było widać, że to było im bardzo potrzebne.

Wypowiedzi zawodników legionowskiej drużyny w najbliższym wydaniu papierowym i e-Wydaniu Gazety Powiatowej.

KS Meble Wójcik Elbląg – KPR Borodino Legionowo 22:29 (12:11)

Meble: Fiodor, Głębocki – Szopa 8, Olszewski 3, Kostrzewa 3, Kupiec 3, Adamczak 2, Malczewski 1, Spychalski 1, Gębala 1, Nowakowski, Gryz, Serpina, Malandy, Dorsz.

KPR: Krekora, Ner – Titow 7, Gawęcki 6, Ciok 6, Prątnicki 3, Suliński 2, Kasprzak 2, Wolski 2, Brinovec 1, Bulej, Bożek, Kuśmierczyk, Wuszter, Dzieniszewski.